Basen - zmiany dla prywatnych kursów

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
kwaciu
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 14-03-2011, 14:28
Lokalizacja: exMrówkowiec

Basen - zmiany dla prywatnych kursów

Post autor: kwaciu »

Witam, Czy ktoś śledzący obrady naszych radnych, może potwierdzić plany obłożenia dodatkowymi opłatami wejścia na basen przy Piłsudskiego przez klientów prywatnych szkół pływackich. Dotychczas było tak, że płaciłem takiej szkole X, opłatę w wysokości Y za semestr i to wszystko. W ramach opłaty Y, szkoła X rozliczała sie z basenem za korzstanie i wejścia dzieci. Teraz otrzymałem informację, że oprócz opłaty Y, która wzrosła (inflacja) dodatkowo uczniowie tych prywanych szkół mają jeszcze płacić każdorazowo za wejście na lekcję. Informacja ze szkoły X, przkazana w trakcie zapisywania dziecka na kolejny semestr lekcji pływania. Ktoś coś wie, jest jakiś projekt uchwały o takich zmianach ??

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Basen - zmiany dla prywatnych kursów

Post autor: LordRuthwen »

A do tej pory nie płacili? Pewnie do tej porty było to rozliczane w ramach szkoła <--> basen, być może zmienił się regulamin albo coś i teraz tak po prostu nie mogą robić, więc wejście musisz opłacić sobie sam.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Re: Basen - zmiany dla prywatnych kursów

Post autor: Jakub Kwaśny »

kwaciu pisze:Witam, Czy ktoś śledzący obrady naszych radnych, może potwierdzić plany obłożenia dodatkowymi opłatami wejścia na basen przy Piłsudskiego przez klientów prywatnych szkół pływackich. Dotychczas było tak, że płaciłem takiej szkole X, opłatę w wysokości Y za semestr i to wszystko. W ramach opłaty Y, szkoła X rozliczała sie z basenem za korzstanie i wejścia dzieci. Teraz otrzymałem informację, że oprócz opłaty Y, która wzrosła (inflacja) dodatkowo uczniowie tych prywanych szkół mają jeszcze płacić każdorazowo za wejście na lekcję. Informacja ze szkoły X, przkazana w trakcie zapisywania dziecka na kolejny semestr lekcji pływania. Ktoś coś wie, jest jakiś projekt uchwały o takich zmianach ??
Ja się staram je śledzić na bieżąco i z moich ustaleń wynika:

1. Zmiana takowa nie wynika z uchwały Rady tylko została wprowadzona Zarządzeniem Prezydenta.
2. Trwają rozmowy/negocjacje z Prezydentem na temat zmiany tego Zarządzenia.
3. Opłaty nie dotyczą szkół, tj. zajęć w ramach lekcji wf.
4. Do tej pory nie było opłat za wejście na basen - tylko firma płaciła kilkadziesiąt złotych za wynajem niecki.
5. Właściciele prywatnych szkółek zdają sobie sprawę, że taki stan rzeczy (mocno preferencyjny) nie mógł trwać wiecznie, ale teraz starają się o jakiś kompromis, np. aby cena za wejście nie wynosiła 9 zł, a np. 4,50.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Basen - zmiany dla prywatnych kursów

Post autor: figa »

Tutaj jest rozporządzenie https://bip.malopolska.pl/umtarnow,a,16 ... a9Ld5WG4wc" onclick="window.open(this.href);return false;
Niestety, takie podniesienie opłat spowoduje, że większość osób przestanie korzystać z zajęć. Ostatnio podsłuchałam, jak instruktorzy twierdzili, że będą się wynosić z basenów, bo podwyżki są nie do przyjęcia.
Do tej pory korzystałam z zajęć zorganizowanych - teraz za jednorazowy wstęp będę musiała zapłacić blisko 40 zł :/ A to oznacza, że przestanę korzystać z basenu,bo najzwyczajniej w świecie, przy takiej cenie, mnie nie stać.

Na Fb czytam, że nowa opłata za bieżnię lekkoatletyczną to wzrost z 40 zł na 104!

Tutaj pani, która wynajmuje salę taneczną, twierdzi, że zamiast 2000 za wynajem, będzie płaciła 4000 zł! I, że szuka nowego miejsca. https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/399 ... Kg75Z870qs" onclick="window.open(this.href);return false;

Myślę, że najgorsze jest to, że instruktorzy, którzy wynajmują basen, bieżnie, sale zostali postawieni przed faktem dokonanym na kilkanaście dni przed rozpoczęciem zajęć. A przecież mają podpisane umowy, projekty. I teraz na gwałt muszą szukać nowych miejsc, bo podwyżki ich po prostu zabiją.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Basen - zmiany dla prywatnych kursów

Post autor: Leon »

Potwierdzam dodatkowe opłaty bo korzystam.

ODPOWIEDZ