Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: irekjj »

No to się jeszcze włączę do dyskusji. Wczoraj pojechałem na to skrzyżowanie i wykonałem wyjazd z Kochanowskiego w kierunku Krakowskiej. Wyjazd, nawrotka za wiaduktem i powrót na Kochanowskiego i tak 5x. Za żadnym razem nie miałem problemu z widocznością i żaden samochód "nie wyrósł mi spod ziemi".
Ale zrobiłem i drugi eksperyment - obserwację kierowców wyjeżdżających. I tu mam takie spostrzeżenia: 3 na 4 samochody zatrzymuje się zbyt daleko od linii zatrzymania, potem następuje nerwowe "wsadzanie" głowy na przednią szybę i oczywiście niewiele wtedy widząc ruszanie na "Alleluja i do przodu". Drugie spostrzeżenie jest typowe dla polskich kierowców, czyli ruszanie jak z własnego podwórka, majestatyczne i powolne, czyli tak jak zazwyczaj ruszają ze świateł.
Jak podjechał samochód z myślącym kierowcom to zatrzymał się blisko linii, po czym żwawo ruszał i nie było żadnego wymuszenia, trąbienia, czy czego tam jeszcze.
Tak więc wniosek mam taki, nauczmy się jeździć a nie wymuszajmy siłą kosztowne rozwiązań.
PS. Na rondach w Tarnowie też stale dochodzi do niebezpiecznych wymuszeń, bo Janusze nie potrafią ruszyć żwawo z miejsca. Co wtedy zaproponujecie?

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: mirak »

To prawda, że ruszanie po zmianie świateł w Polsce odbywa się w tempie żółwia. Niejednokrotnie muszę się hamować, aby nie wylądować poprzednikowi w bagażnik, a nie mam żadnego sportowego bolidu. Podobno w Austrii za zbyt wolne ruszanie ze skrzyżowania można dostać mandat, a na pewno zostaniemy otrąbieni.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


Aghar
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 17-03-2014, 08:40
Lokalizacja: Tarnów

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: Aghar »

Ludzie muszą nauczyć się ruszania na zielonym wszyscy na raz a nie dopiero jak ruszy poprzednik to szukać "jedynki".


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: pilips1982 »

irekjj pisze:No to się jeszcze włączę do dyskusji. Wczoraj pojechałem na to skrzyżowanie i wykonałem wyjazd z Kochanowskiego w kierunku Krakowskiej. Wyjazd, nawrotka za wiaduktem i powrót na Kochanowskiego i tak 5x. Za żadnym razem nie miałem problemu z widocznością i żaden samochód "nie wyrósł mi spod ziemi".
Ale zrobiłem i drugi eksperyment - obserwację kierowców wyjeżdżających. I tu mam takie spostrzeżenia: 3 na 4 samochody zatrzymuje się zbyt daleko od linii zatrzymania, potem następuje nerwowe "wsadzanie" głowy na przednią szybę i oczywiście niewiele wtedy widząc ruszanie na "Alleluja i do przodu". Drugie spostrzeżenie jest typowe dla polskich kierowców, czyli ruszanie jak z własnego podwórka, majestatyczne i powolne, czyli tak jak zazwyczaj ruszają ze świateł.
Jak podjechał samochód z myślącym kierowcom to zatrzymał się blisko linii, po czym żwawo ruszał i nie było żadnego wymuszenia, trąbienia, czy czego tam jeszcze.
Tak więc wniosek mam taki, nauczmy się jeździć a nie wymuszajmy siłą kosztowne rozwiązań.
PS. Na rondach w Tarnowie też stale dochodzi do niebezpiecznych wymuszeń, bo Janusze nie potrafią ruszyć żwawo z miejsca. Co wtedy zaproponujecie?
Robię rocznie pomiędzy 50-70 tyś. km po bardzo różnych drogach i nie mam poczucia, że nie umiem jeździć. Ruszam też raczej "żwawo". Oczywiście to mogą być zupełnie subiektywne oceny ;)
Fajnie, że przejechałeś tam 5 razy, ale sytuacje, o których pisałem nie zdarzają mi się codziennie, powiedzmy raz na 2 tygodnie zdarzy się taka nieprzyjemna sytuacja, a jeżdżę tam raz, czasem dwa razy dziennie.
Po prostu miałeś szczęście :)


Spleen
Obywatel
Posty: 24
Rejestracja: 29-08-2017, 22:22

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: Spleen »

Interwencja odnośnie skrzyżowania: Kochanowskiego/Warsztatowa odniosła połowiczny skutek. Wczoraj panowie z ZDIK przymierzali lustro i sprawdzali poprawę widoczności w stronę ul. Warsztatowej. Podobno jest lepiej ( jak to się mówi: niewiele lepiej ale lepiej) i lustro pojawi się na stałe, ciekawe czy w tym roku ;)


Spleen
Obywatel
Posty: 24
Rejestracja: 29-08-2017, 22:22

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: Spleen »

Poniżej oficjalna odpowiedź ZDIK
Załączniki
List.jpg
List.jpg (503.86 KiB) Przejrzano 8871 razy

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: Jan Kowalski »

Czyli nic się nie da. Jak to w Tarnowie. Znak ustąp pierwszeństwa zamienią na stop i to poprawi bezpieczeństwo :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: hurricane »

Jan Kowalski pisze:Czyli nic się nie da. Jak to w Tarnowie. Znak ustąp pierwszeństwa zamienią na stop i to poprawi bezpieczeństwo :)
Z punktu widzenia prawa jest wszystko w porządku, gdy widoczność jest ograniczona zamienia się "ustąp pierwszeństwa" na "stop". Normalna praktyka w organizacji ruchu, że faktycznie nie poprawia to sytuacji... to inna kwestia.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: Jan Kowalski »

Istotnie, prawnie wszystko gra, więc po co to ruszać. Prawda jest taka, że powinno się wyburzyć ten budynek na winklu, bo to on stanowi główny problem. Ewentualnie mozna tam stworzyć rondo, bo jest miejsce, co na pewno wpłynęłoby realnie na poprawę bezpieczeństwa.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: irekjj »

Przecież napisane jest że Zarządca wprowadzi ograniczenie prędkości na ul. Rozwojowej w pobliżu skrzyżowania z Kochanowskiego do 30 km/h więc skąd te żale, że nic się nie da???
Cieszę się że mimo nacisku kilku niezadowolonych nikt moich pieniędzy nie wpompuje w bezsensowne rondo....

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: Jan Kowalski »

irekjj pisze:Przecież napisane jest że Zarządca wprowadzi ograniczenie prędkości na ul. Rozwojowej w pobliżu skrzyżowania z Kochanowskiego do 30 km/h więc skąd te żale, że nic się nie da???
Cieszę się że mimo nacisku kilku niezadowolonych nikt moich pieniędzy nie wpompuje w bezsensowne rondo....
Tam właśnie jest ograniczenie do 30-stu, a pomimo to wielu zauważa problem. Nie myl niezadowolonych z ludźmi myślącymi. Poza tym płacę wysokie podatki i uważam, ze wydanie ich na poprawę bezpieczeństwa nie jest bezsensowne, wbrew zadowolonym z wszystkiego ignorantom.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: irekjj »

Po pierwsze, prędkość 30 km/h w okolicy tego skrzyżowania nie powinna być problemem dla wyjeżdżających z Kochanowskiego, a jeśli jest to trzeba się zastanowić czy potrafimy jeździć - problemem jest fakt, że wszyscy, łącznie z Policją, mają gdzieś egzekwowanie prawa.
Po drugie, ja też płacę duże podatki ale jeśli ktoś chce poprawić bezpieczeństwo w mieście kosztem powiedzmy miliona złotych, to już wolę budowę ronda na Szujskiego - Szkotnik... gdzie ruch jest kilkunastokrotnie większy.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: Jan Kowalski »

Pojęcia nie masz o czym piszesz. Teraz 30-stki nikt nie egzekwuje, więc jej wprowadzenie na stałe poprawi bezpieczeństwo.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: irekjj »

Są od zawsze w prawie sposoby żeby nauczyć ludzi przepisów przestrzegać ale oczywiście najlepiej jest robić z nas idiotów i przerabiać w nieskończoność drogi i skrzyżowania za ciężkie miliardy.... Kto bogatemu zabroni....


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Błedy w oznakowaniu ulic-donos obywatelski

Post autor: faleQ »

Jan Kowalski pisze:
irekjj pisze:Przecież napisane jest że Zarządca wprowadzi ograniczenie prędkości na ul. Rozwojowej w pobliżu skrzyżowania z Kochanowskiego do 30 km/h więc skąd te żale, że nic się nie da???
Cieszę się że mimo nacisku kilku niezadowolonych nikt moich pieniędzy nie wpompuje w bezsensowne rondo....
Tam właśnie jest ograniczenie do 30-stu, a pomimo to wielu zauważa problem. Nie myl niezadowolonych z ludźmi myślącymi. Poza tym płacę wysokie podatki i uważam, ze wydanie ich na poprawę bezpieczeństwa nie jest bezsensowne, wbrew zadowolonym z wszystkiego ignorantom.
Gdzie Ty to ograniczenie tam widzisz? Jest na wysokości dawnego Ruchu, a potem jest 2 skrzyżowania, które go odwołują.

Wpriwadzenie ograniczenia prędkości nic nie da, bo mało kto będzie się do niego stosował.

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ