Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Dodatkowo nasz wynik ciągnie mocno w dół KTA i KDA, które zaliczają się do obszaru metropolitalnego a praktycznie żadnych istotnych pracodawców nie mają i są regionami raczej biednymi.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: drogfan »

kta to spory region i robią zakupy w kt, pasuje zrobić rondo na rogu tuchowska i narutowicza, dużo ludzi z kt mieszka w gminie choćby miasta się rozlewa urban sprawl, czy tuchów choćby też spory nawet


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

drogfan pisze:kta to spory region i robią zakupy w kt, pasuje zrobić rondo na rogu tuchowska i narutowicza, dużo ludzi z kt mieszka w gminie choćby miasta się rozlewa urban sprawl, czy tuchów choćby też spory nawet
Orator i mistrz mowy polskiej.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Google Translator się poddał. @drogfan - kolejnym razem daj komuś do przeczytania to, co napisałeś zanim to wyślesz i niech zrobi z tego coś na kształt poprawnego zdania. Inaczej będę kasować posty jako napisane w obcym języku.


andy
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 12-05-2012, 18:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: andy »

Mr Greenback pisze: No tak.. To może inaczej. GUS opublikował właśnie zestawienia statystyczne za rok 2018. Widać jak na dłoni kto ma i wydaje, a kto tylko wydaje :lol: ...
Dziękuje za informacje, teraz to lepiej widać :)


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Ciekawe jak wygląda obecnie sytuacja z terenami po byłym Owintarze.

RDN informowało w lutym: "Na działce od strony Bandrowskiego, do której miasto miało również propozycję pierwokupu, właściciel ma pozwolenie na budowę w zrujnowanych halach.Mają tam powstać dwa sklepy oraz biura i magazyny.

A w pażdzierniku pojawił się taki komunikat:
"Prywatna firma z północy kraju dostała decyzję o warunkach zabudowy.
Pozwala ona na budowę na terenie dawnej fabryki przetwórstwa owocowo – warzywnego wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Chodzi o teren od ulicy Bandrowskiego, na którym są zdewastowane szkielety hal po biurach i magazynach.

Nadal nic się tam nie dzieję.Wiem, że uporządkowano jedną działkę i tyle. Coś mi się wydaje, że Owintar będzie straszył kolejne lata. W 2029 pojawi się komunikat w stylu tarnowskich dziennikarzy: Na terenach po byłym Owintarze zadomowiły się sarny. Mieszkańcy się skarżą, że jelenie podchodzą do dzieci itp. :P :D :mrgreen:


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

kari pisze:Ciekawe jak wygląda obecnie sytuacja z terenami po byłym Owintarze.

RDN informowało w lutym: "Na działce od strony Bandrowskiego, do której miasto miało również propozycję pierwokupu, właściciel ma pozwolenie na budowę w zrujnowanych halach.Mają tam powstać dwa sklepy oraz biura i magazyny.

A w pażdzierniku pojawił się taki komunikat:
"Prywatna firma z północy kraju dostała decyzję o warunkach zabudowy.
Pozwala ona na budowę na terenie dawnej fabryki przetwórstwa owocowo – warzywnego wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Chodzi o teren od ulicy Bandrowskiego, na którym są zdewastowane szkielety hal po biurach i magazynach.

Nadal nic się tam nie dzieję.Wiem, że uporządkowano jedną działkę i tyle. Coś mi się wydaje, że Owintar będzie straszył kolejne lata. W 2029 pojawi się komunikat w stylu tarnowskich dziennikarzy: Na terenach po byłym Owintarze zadomowiły się sarny. Mieszkańcy się skarżą, że jelenie podchodzą do dzieci itp. :P :D :mrgreen:
Tu masz informacje sprzed dwóch tygodni : https://tarnow.naszemiasto.pl/tarnow-w- ... c3-7444787" onclick="window.open(this.href);return false;


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Teraz mają stanąć tam wieżowce :lol: Za dwa miesiące okaże się, że jednak będzie tam płatny parking :P

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: PrzemczaN »

Jest różnica między stanąć MAJĄ a stanąć MOGĄ. Jak sami sobie będziemy dopowiadać różne rzeczy to nic dziwnego, że potem będziemy pisać o niespełnionych obietnicach. Ja nie widziałem ani jednej informacji od tego inwestora co tam ma być, a to przecież od niego w największej mierze to zależy.


green123
Archont
Posty: 873
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: green123 »

nie wiem czy to w dobrym temacie, ale co to za huk dzisiaj słychać cały dzień w Tarnowie? W krzyżu co 5 minut słychać potężny huk trwający kilka sekund dobiegający z centrum miasta. Ma ktoś jakieś na ten temat informacje?


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Bastekxyz »

Testy dział na Mechanicznych - stosunkowo często spotykane zjawisko ;)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

No to ostro dają po garach, w sumie to zastanawiałem się od jakiegoś czasu co tak wali i zacząłem nawet szukać jakiegoś składu w okolicy domu.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: irekjj »

Przyznaję że nie rozumiem Waszego zdziwienia hukiem. ZM w Tarnowie od x lat produkują broń i od x lat wykonują jej testy. Ten huk mieszkańcom towarzyszy też od x lat a tu proszę, ktoś nagle jest zdziwiony.... No chyba, że właśnie wczoraj się tutaj sprowadził ;)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Jakoś tak mieszkając przy JP2 czy Słonecznej ginął w huku samochodów, obecnie mam znacznie cichsze otoczenie i słychać to dokładnie.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: mirak »

I dawniej to raczej w wierzchosławickich lasach strzelali
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

ODPOWIEDZ