Parkowanie w Tarnowie

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Blick
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 23-02-2010, 21:08
Lokalizacja: Tarnów

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: Blick »

defekator pisze:
17-02-2020, 11:36
Wiecie może jaka firma będzie obsługiwała ten parking pod Lidlem?
O ile mnie pamięć nie myli to na informacji o cenach było logo APCOA Patking. Cena za brak biletu: 95 zł


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: aaee »

Ma płacone od mandatu, było kiedyś ogłoszenie pracy.
4 razy dziennie ma pojawić się na parkingu na kontrole o dowolnych godzinach w jakiś tam ramach czasowych.


Tourist
Obywatel
Posty: 41
Rejestracja: 23-05-2011, 16:59
Lokalizacja: Galicja

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: Tourist »

Wierzcie mi, opłaty - mimo, że wysokie - nie są jeszcze aż tak tragiczne jak w Krakowie. W strefie A musiałem niedawno zaparkować na 2,5h (godziny płatnego parkowania z księżyca: 10.00-20.00). Zapłaciłem 15 zł. :shock:


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: aaee »

Wielka mi różnica w Tarnowie zapłacić trzeba lekko ponad 9zl a to Tarnów nie Kraków


Tourist
Obywatel
Posty: 41
Rejestracja: 23-05-2011, 16:59
Lokalizacja: Galicja

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: Tourist »

aaee pisze:
19-02-2020, 22:51
Wielka mi różnica w Tarnowie zapłacić trzeba lekko ponad 9zl a to Tarnów nie Kraków
No tak, ale po 16 w Tarnowie już nie zapłacę, a tam nadal...i dużo.


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: pilips1982 »

Pracuję w Krakowie używając na codzień samochodu. Na dzień dzisiejszy, działają tam 3 podstrefy. I tak, zaczynając od ścisłego centrum zaczynamy od 6 zł/h, przez śródmieście 5 zł/h, po strefę C 4 zł/h. Pozostawienie auta w środkowej strefie na cały dzień to 50 zł. Tyle co parking strzeżony.
Ale z moich obserwacji wynika, że podwyżka nie osiągnęła podstawowego celu, czyli zwiększenia dostępności miejsc parkingowych - tak jak było trudno zaparkować tak i jest. Tyle, że drożej...
W porównaniu z Tarnowem (mieszkam w strefie) dniówka parkowania w śródmieściu wychodzi 2 razy drożej, czyli zgadza się, bo w Krakowie można zarobić spokojnie 2 razy tyle co w Tarnowie ;)


Tourist
Obywatel
Posty: 41
Rejestracja: 23-05-2011, 16:59
Lokalizacja: Galicja

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: Tourist »

pilips1982 pisze:
20-02-2020, 23:22
Ale z moich obserwacji wynika, że podwyżka nie osiągnęła podstawowego celu, czyli zwiększenia dostępności miejsc parkingowych - tak jak było trudno zaparkować tak i jest.
Podstawowym celem miało być też częstsze korzystanie z komunikacji miejskiej i rezygnacja z samochodu w drodze do pracy. Też nie wyszło.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: ad2222 »

Jak kapitalizm, to kapitalizm - skoro dalej brakuje miejsc, trzeba podnieść ceny.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Też jestem zwolennikiem podnoszenia cen w centrum. Jeżeli mam coś do załatwienia w ciągu 30-40 minut, to mogę zapłacić za to 10 zł, żeby móc podjechać blisko. Opłaty wymuszają rotację i są korzystne dla wszystkich (oprócz tych, którzy przechowują tam samochody przez cały dzień).
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Beny
Archont
Posty: 506
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: Beny »

defekator pisze:
17-02-2020, 11:36
Pod Kauflandem taki by się przydał. Tylko na nieco bardziej cywilizowanych zasadach niż przy Biedronce. Wiecie może jaka firma będzie obsługiwała ten parking pod Lidlem?
Mówisz masz:
https://tarnow.naszemiasto.pl/tarnow-pa ... c4-7570883


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: aaee »

Jak czytam komentarze to masakra...
Ja mieszkam w centrum mam cześć parkingu dla mieszkańców, który zawsze zapełniony i muszę stawiać na płatnym miejskim i nie płacze.
Kiedy bym nie przyjechał do Kauflandu czy to weekend czy w tygodniu aut czasem jest więcej niż ludzi w sklepie.
Mieszkańcy mają swoje parkingi a że teraz zamiast miec 2 minuty do auta będą czasem musieli dreptać z 5 minut bo miejsce będzie dalej to sie przyzwyczaja.
Ciekawe jak rozwiązują sytuację z parkowaniem dla pracowników, ktoś może wie? Czy to pod Kauflandem czy Lidlem i Biedronka?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Kaufland ma chyba coś z tyłu sklepu, w Lidlach chyba nie ma takich miejsc.
Co do Kauflandu - jestem za. Kiedyś chciałem w środku tygodnia, gdzieś koło 10 chciałem podjechać do paczkomatu. I musiałem stanąć po prostu przed nim, na drodze, bo nie było ani jednego miejsca wolnego.

Ale zbudowanie parkingów wielopoziomowych (płatnych) przekracza zdolności pojmowania władz. A działki by się znalazły. Na kościół się znalazła :)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Na ulicy Targowej montują te czujniki do zabawki.
W sobotę specjalnie przyjrzałem się tym czujnikom i... nie widzę tego.
Jeśli te czujniki działają tak, jak myślę, czyli wykrywają że nad nimi stoi samochód, to będzie tragedia. Idąc wzdłuż parkingu i patrząc na nawierzchnię, wyszło mi, że na tablicy pojawiłaby sie informacja, że jest 6 miejsc wolnych. W rzeczywistości było jedno. Ludzie po prostu zaparkowali, a czujniki były pomiędzy pojazdami. Może będą malować miejsca - oby tak było, bo jesli nie, to taniej by było na ulicy postawić kogoś ze smartfonem, kto by co 15 minut patrzył ile jest wolnych miejsc i wstukiwał do aplikacji :)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

To zadziała tylko pod jednym warunkiem, że Straż Miejska otrzyma narzędzie w postaci możliwości karania za zajmowanie dwóch miejsc parkingowych.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: figa »

Goscinny pisze:
03-03-2020, 09:35

Jeśli te czujniki działają tak, jak myślę, czyli wykrywają że nad nimi stoi samochód, to będzie tragedia. Idąc wzdłuż parkingu i patrząc na nawierzchnię, wyszło mi, że na tablicy pojawiłaby sie informacja, że jest 6 miejsc wolnych. W rzeczywistości było jedno. Ludzie po prostu zaparkowali, a czujniki były pomiędzy pojazdami.
To by się zgadzało, bo wczoraj koleżanka pisała, że na Waryńskiego prawie wszystkie czujniki były między autami :)

ODPOWIEDZ