Koronawirus w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

Weź Ty se chłopie na chwilę wyłącz politykę i pomyśl przez chwilę, czy w sytuacji w której jest wąskie gardło w postaci ograniczonej możliwości robienia testów dokładnych i są one przeznaczone dla osób z grupy największego ryzyka możliwość wykonania szybkiego testu przesiewowego który potrafi wychwycić 70% zarażonego personelu przykładowo na oddziale z chorymi na białaczkę może uratować wiele żyć ludzkich czy też nie?

I doczytaj też sobie na co Czesi wydali grubą kasę i co było w tym transporcie oprócz tych testów. Zwracam też uwagę, że informacja o tym, że 80% testów jest nieskuteczna to cytat jakiejś anonimowej osoby na tvp info.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

No ale to Ty uprawiasz tu bezrozumnie politykę.
Zrozum, że 80% niedokładność nie oznacza, że 20% wychwyci, tylko że 80% poda błędny wynik, co czyni go g.. wartym.
Jeżeli zajmująca się pacjentem pielęgniarka ma z takiego testu wynik negatywny, oznacza że w 80% jest zakażona lub nie. Rozumiesz to?

Cytat o 80% jest z dyrektorki sanepidu, a ona nie pracuje w TVP.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

Po pierwsze poproszę inne źródło tej 80% skuteczności niż cytat anonimowej osoby na tvp info. Który akurat się pojawił po tym gdy pojawiły się pytania czemu czeski rząd może coś takiego "załatwić". Ale ok - to nie ma nic wspólnego z polityką.
Po drugie te testy nie są fałszywie pozytywne, ale mogą być fałszywie negatywne. Czyli jak test pokaże, że masz wirusa to wirusa najprawdopodobniej masz. Więc to co powyżej sobie po prostu wymyśliłeś.
Po trzecie czy już doczytałeś na co Czesi oprócz tych testów "wyrzucili" kasę w błoto? Bo mnie się wydaje, że jednak te kilka milionów maseczek by się u nas przydało.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Nie cytowałem TVP info, o czym pewnie wiesz, ale nie specjalnie Ci to się zgadza z pokrętną logiką.
Po drugie nie masz zielonego pojęcia o statystyce więc tak sobie piszesz bzdurki, sugerując innym niewiedzę. Wytłumaczyłem to powyżej, a że nie potrafisz tego pojąć to tylko Twój problem.
Po trzecie nie pisałem o niczym innym oprócz testów, zatem zestawianie moich słów o marnowaniu kasy, z wydatkowaniem na inne rzeczy jest obrzydliwą manipulacją.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

Cytowałeś portal, który cytował TVP info. Zaiste ogromna różnica. Wkleiłem Ci też odpowiedź specjalisty jak wykorzystać można testy o obniżonej skuteczności - na co otrzymałem opowiastkę o bateriach. I oczywiście skupienie się wyłącznie na tych testach, przy przemilczeniu, że to była tylko drobna część transportu, podsumowane tezą:

Czesi wydal na to grubą kasę i ciężko im teraz wybrnąć z wpadki. A wszystko przy poklasku tych, którzy wszędzie chcą pokazywać, jak to u nas źle.

manipulacją nie jest.

Jeżeli jesteś w stanie wykazać wiarygodne źródło tej 80% nieskuteczności to oczywiście można uznać, że te testy nie są przydatne (co innego jeżeli mają deklarowaną skuteczność 70%). Ale do tego czasu nie ma o czym gadać.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Czechy zapłaciły 54 mln koron (ok. 9 mln złotych) za testy.

Poszukaj sobie tutaj informacji i zastanów się, dlaczego informuje o tym tylko TVP, a nie podają Twoje ulubione media.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... domaci_bur

https://eurozpravy.cz/domaci/zdravotnic ... .6dd8505c/
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


dddsss
Obywatel
Posty: 65
Rejestracja: 22-12-2010, 23:36

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: dddsss »

Panowie a może by tak napisać coś merytorycznego a nie kłócić się na forum!!!! Może sobie prywatnie swoje poglądy wyjaśniajcie!!!!
Maciek


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: kato »

dddsss pisze:
25-03-2020, 11:38
Panowie a może by tak napisać coś merytorycznego a nie kłócić się na forum!!!! Może sobie prywatnie swoje poglądy wyjaśniajcie!!!!
Wręcz przeciwnie. W ogniu dyskusji kształtują się poglądy.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Elefem
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Elefem »

Wiecie coś o pomyśle samorządu tarnowskiego na pomoc dla lokalnego biznesu? Coś się dzieje w tym temacie?

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

A niby co samorząd może w tej kwestii? Zapłaci ZUS? Zapłaci pensje pracownikom? Nie i nie.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Może znieść czynsze w lokalach, które wynajmuje i podatek od nieruchomości. Podobno coś tam Ciepiela wspominał.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

A;e tylko tych, które sam wynajmuje. Śmiem twierdzić, że jednak większość jest w prywatnych łapach.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Tyle mogą. Ja jestem za tym, żeby obniżyli pensje wszystkich urzędników do 80% i zaoszczędzone pieniądze przekazali tym, którzy stracili możliwość zarobkowania.

(ps. Książę Karol ma koronawirusa)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

LordRuthwen pisze:
25-03-2020, 12:52
A;e tylko tych, które sam wynajmuje. Śmiem twierdzić, że jednak większość jest w prywatnych łapach.
Tu należy liczyć na rozsądek wynajmujących - czy obiorą strategię wycisnę teraz co się da, czy też zrezygnują z części zysków teraz w imię przyszłych.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

W czwartek do Polski przyleci samolot z Chin z akcesoriami medycznymi - powiedział w środę w radiu Zet wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ