Restauracje - Polećcie coś! :)

Kto nie lubi gotować? No dobra - kto nie lubi dobrze zjeść? Zapraszamy do pochwalenia się swoimi przepisami, znaleznonymi lokalami.
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: LordRuthwen »

A może po prostu Ciężkowice + dworek Paderewskiego?

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: figa »

Trochę dalej, ale polecam okolice Nowego Wiśnicza, Lipnicy Murowanej. W samej Lipnicy mają najlepsze lody pod słońcem.
Gospoda pod Kamieniem w Lipnicy Górnej. Obok spacer do Kamieni Brodzińskiego.
W ten weekend można jeszcze skorzystać z innych atrakcji, bo jest weekend z zabytkami powiatu bocheńskiego http://zabytki.powiatbochenski.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;


green123
Archont
Posty: 868
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: green123 »

Był ktoś w tym nowym punkcie gastronomicznym obok poczty w Tarnowie-Krzyżu, w miejscu starego sklepu kleks? Jaką mają tam ofertę i poziom ? To raczej taki bardziej fast-food, ale jestem ciekaw jak rozwinie się ich działalność.


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: kato »

Ze znajomymi mamy taki zwyczaj, że w szczególnych momentach życiowych jedziemy razem coś zjeść.
Od wielu lat była to karczma "U Walusia" w Krościenku n/Dunajcem.
Niestety od jakiegoś czasu straszny tam ścisk, więc może ktoś podrzuciłby jakiś ciekawy adres?
Tak ~120 km od Taranowa.
Będę wdzięczny :)
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: rzuf »

Szklarnia w Starym Sączu. Tylko dzwoń i rezerwuj miejsce. Warto.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: defekator »

Kraków - Vegab na Starowiślnej. Żaden klasyczny kebab jaki jadłem do tego się nie umywa.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Goscinny »

Kilka dni temu otworzono kolejnego kebaba - na Mościckiego, niedaleko "Maxa".
Nie byłem, czytałem opinie i ogólnie jest słabo: gotowe sosy(!), obsługa i higiena jakoś się nie lubią, podawanie nie tego, co się zamówiło.
Czy ktoś był w tym przybytku i może potwierdzić/zaprzeczyć?


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: kari »

Ostatnio powstały dwa nowe kebaby- jeden na Krakowskiej (Sułtan Kebab) i drugi, właśnie ten o którym piszesz- Mustafa Kebab na Mościckiego.
Byłem w Sułtanie. Pracują tam Libańczycy, ciężko się dogadać, mylą zamówienia. Ludzi dość sporo. A co do samego kebaba to jest po prostu inny. Inne jest ciasto, inna jest bułka, czuć orientalne przyprawy. I jest dość spory, aczkolwiek nie mój gust kulinarny.


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: kato »

Na Zielonym otwarto kebab.
Jak dla mnie to porcje duże i smaczne.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


green123
Archont
Posty: 868
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: green123 »

Jadłem każdy z tych 3 nowych kebabów i zdecydowanie najlepszy z nich to Mustafa. Nie wiem, czemu ma tak słabe opinie, ale jadłem tam już kilka razy ciasto i zdecydowanie najlepszy w Tarnowie, a jadłem już w wielu miejscach. Nawet słynna 13 z Krakowa się do tego nie umywa. Zdecydowanie polecam ciasto. Plus za darmową herbatę na miejscu, lekki minus za płatność dodatkową przy dowozie, co jest wyjątkowe w Tarnowie oraz kapsalon to nie kapsalon tylko bardziej frytki z posypką.
Ten na osiedlu Zielonym zdecydowanie też na plus. Porcję duże, ceny atrakcyjne. Sos np. w kapsalonie podawany osobno. Świetna strona do zamówień i gwarancja dowozu do godziny.
Sułtan. Plus to zdecydowanie najlepszy stosunek ceny do jakości. W cenie 11 zł dostaniemy coś co np. w Spec Kebabie otrzymamy w cenie 20 zł. Jest natomiast kilka minusów, jak brak płatności kartą, a przy tym brak paragonu. Często mylone zamówienie i brak zapowiadanych 24/7 w tygodniu. Plus za miłą obsługę.
P. S. Teraz obecnie moim nr 1 wśród tarnowskich kebabów jest Mustafa. Moim znajomym też smakuje tam najbardziej. Inne kebaby co miesiąc coraz gorzej. Turek na wałowej to już nie to samo co kiedyś, Spec Kebab podnosi ceny cały czas i tam czas oczekiwania jest niestety czasem długi czy też Efes, który ma miano najbardziej obleganego, ale w smaku nie jest wybitny.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: defekator »

Ja z kolei polecę Bistro Skarbiec na Słonecznej. Fajna knajpka bez nadęcia. Jedzenie bardzo przyzwoite, menu ciekawe, zwłaszcza potrawy z menu dnia, które każdego dnia są inne, wśród których zdarzają się perełki takie jak przykładowo Gumbo (niestety nie próbowałem). Miłe zaskoczenie bo gdy przymierzali się do otwarcia byłem przekonany, że to będzie kolejna knajpka z kotletem, frytkami i zestawem surówek.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: defekator »

Pizzeria Vanni na Wałowej. Bardzo dobra pizza w stylu włoskim.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6820
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: LordRuthwen »

Heh, to ja też mam aktualizację:
Nova Sushi - bajka, lepszego kupnego nie jadłem jeszcze.
Podzamcze - też będę się rozpływał nad gulaszem tam serwowanym.
Poza tym, pomimo że jem dużo na mieście, nic więcej mi w pamięci nie utkwiło.

Wysłane z mojej budki telefonicznej



Frytek
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Frytek »

Ja ostatnio często odwiedzam Czarny Sezam, wołowina po tajsku i kurczak słodko kwaśny świetne są.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Restauracje - Polećcie coś! :)

Post autor: Cubaza »

defekator pisze:Pizzeria Vanni na Wałowej. Bardzo dobra pizza w stylu włoskim.
Ale to jest dobra pizza. O Boziu.

ODPOWIEDZ