Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".

irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: irekjj »

Myślę że "władza" to rozumie ale problemem jest jak zgodnie z prawem zabrać samochód, który czasami nie należy do kierującego?


Beny
Archont
Posty: 511
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Beny »

Prosta sprawa ustanowić taki przepis ktory pozwoli odbierać samochody nawet nie swoje, i albo właściciel zgłosi kradzież i sprawca bedzie dodatkowo sadzony jako zlodziej,a sam odzyska wtedy swoj samochod od policji, albo wlasciciel samochodu bedzie uwazal komu ten samochod pozycza, to samo tez powinno tyczyc sie motocykli.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: LordRuthwen »

Beny pisze:
16-09-2020, 11:51
Prosta sprawa ustanowić taki przepis ktory pozwoli odbierać samochody nawet nie swoje, i albo właściciel zgłosi kradzież i sprawca bedzie dodatkowo sadzony jako zlodziej,a sam odzyska wtedy swoj samochod od policji, albo wlasciciel samochodu bedzie uwazal komu ten samochod pozycza, to samo tez powinno tyczyc sie motocykli.
Ale jak właściciel ma uważać? Masz firmę i flotę 10 samochodów na 20 pracowników, jak sprawdzisz czy któryś z nich nie ma zapędów jazdy po pijaku? Dlaczego ty masz odpowiadać za to, że ktoś wsiadł do auta trzeźwy ale po drodze wypił jadąc w delegację?


kato
Rhetor
Posty: 2695
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kato »

irekjj pisze:
16-09-2020, 11:38
Myślę że "władza" to rozumie ale problemem jest jak zgodnie z prawem zabrać samochód, który czasami nie należy do kierującego?
Wszystkim nie dogodzisz, ale alternatywą jest jazda bez uprawnień, ale za to pod wpływem.
Wybór należy do "władzy".
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Beny
Archont
Posty: 511
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Beny »

LordRuthwen pisze:
16-09-2020, 12:01
Ale jak właściciel ma uważać? Masz firmę i flotę 10 samochodów na 20 pracowników, jak sprawdzisz czy któryś z nich nie ma zapędów jazdy po pijaku? Dlaczego ty masz odpowiadać za to, że ktoś wsiadł do auta trzeźwy ale po drodze wypił jadąc w delegację?
Jesli wlasciciel ma firme to pewnie daje tez umowy pracy na ktorej powinno byc napisane stracisz samochod musisz oddac jego wartosc lub wykupic od policji ,taka odpowiedzialnosc finansowa, wielu pracownikow odpowiada finansowo za rozne narzedzia swojej pracy.To wszystko kwestia umowy

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: LordRuthwen »

No ale dalej: jak siedzi w pierdlu i posiedzi jeszcze powiedzmy 5 lat, to jak wykupi czy odbierze? Będziesz z niego ściągać jak wyjdzie? A niby z czego jak on nic nie będzie miał?


kato
Rhetor
Posty: 2695
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kato »

Może "areszt" samochodu należy traktować, jak zatrzymanie narzędzia przestępstwa?
Jak ktoś użyje siekiery w złym celu, to nikt się nie zastanawia, czy może rodzinie sprawcy ta siekiera będzie do czegoś potrzebna, tylko idzie do depozytu policyjnego.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Beny
Archont
Posty: 511
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Beny »

LordRuthwen pisze:
16-09-2020, 14:33
No ale dalej: jak siedzi w pierdlu i posiedzi jeszcze powiedzmy 5 lat, to jak wykupi czy odbierze? Będziesz z niego ściągać jak wyjdzie? A niby z czego jak on nic nie będzie miał?
A to juz w ogolę wchodzimy w strefe egzekwowania prawa w stosunku do osob ktore nic nie mają, dla mnie to nie jest tłumaczenie ze ktos nic nie ma to nie mozna z niego nic sciagac,nie moze byc tak ze ludzie nic nie majacy są wyjęci z ponad prawa, to niech pracuje ciezko pracuje wiele lat za darmo w wiezieniu, wiem ze takie cos nie przejdzie w "nowoczesnej" i liberalnej Europie, zaraz bedą skargi ze wiezniowie sa zle traktowani, ze sie przepracowują, ze sie ich nie szanuje, a prawda jest taka ktos kiedys porownywal ze jedzenie w wiezieniu jest lepsze niz w szpitalu.Ale to tak jak mowie wchodzimy juz inne tematy inna strefa.Krotko mowiac, wlascicielowi powinien byc oddany samochod a pracownik ktory popelnil takie wykroczenie powinien isc do wiezienia.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: LordRuthwen »

Ale obecnie właśnie tak jest, ja nic nie mam, wszystko ma żona a mamy rozdzielność majątkową - patrz obecna nasza "elyta" czyli politycy i inne szumowiny oraz złodzieje.
I taka osoba jest nieściągalna. Niestety bez napisania całego prawa od nowa nic się nie zmieni, czyli nic się nie zmieni jeszcze baaardzo długo.
Ja jestem zwolennikiem tego, żeby więźniowie pracowali, mają jakieś tam minimum w postaci chleba z masłem i wody, jak chcesz więcej, to sobie zarób, ale w pierwszej kolejności twoja praca idzie na pokrycie długu/odszkodowania dla tego komu zawiniłeś.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Mr Greenback »

Bardzo ciekawe zestawienie. Marudzący nie będą zadowoleni....

We wrześniu ukazał się raport dotyczący wydatków na usługi komunalne w miastach powiatowych. Pod uwagę brano m.in. opłaty za śmieci czy ceny biletów MPK w każdym mieście. Im niższe miejsce tym opłaty większe.
|
Jak na tle innych miast wypadł w tym raporcie Tarnów? Ile w tym roku będą musieli wydać tarnowianie?
W zestawieniu 339 miast powiatowych Tarnów uplasował się na 200. miejscu w rankingu.

W zestawieniu miast od 100 do 200 tysięcy mieszkańców, których jest w Polsce 23, Tarnów (3 596,74 zł) zajmuje 8 lokatę. Najmniej wydadzą mieszkańcy Koszalina - 2 884,72 zł, Elbląga 3 114,32 zł , Kielc - 3 229,58 zł i Rzeszowa - 3 247,86 zł. Najwięcej w zestawieniu miast podobnych do Tarnowa, wydadzą rodziny w Zabrzu - 4 824,54 zł, Chorzowie - 4 737,90 zł i Rybniku 4 650,78 zł.

Zestawienie miast z dawnego województwa tarnowskiego:
Bochnia - tu na usługi komunalne modelowa rodzina wyda 3033,24 zł (96 miejsce na 339 miast)
Tarnów - 3596,74 zł (200 miejsce)
Brzesko - 3828,86 zł (243 miejsce)
Dąbrowa Tarnowska - 4315,30 zł (310 miejsce)

Czyli na tle Polski jest średnio(jak ze wszystkim w naszym mieście), ale na tle otoczenia życie w Tarnowie nie jest jakoś szczególnie drogie. Ciekawe jest natomiast, że śmieci w Tarnowie wychodzą taniej niż w Krakowie, który ma spalarnię na miejscu. 20/osobę w Tarnowie vs. 23/osobę w Krakowie.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Frytek
Proedroj
Posty: 462
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Frytek »

Chińczyki robili wałki przy egzaminach na prawko
https://tarnow.naszemiasto.pl/szajka-ch ... 15-7907303


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Ricardo »

Taka sytuacja, co ciekawe w innych mediach jak na razie cisza a o sprawie wiedzą....
http://www.rdn.pl/news/region-tarnowski ... nalny-2020

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: LordRuthwen »

Ja czekam właśnie na taki program pobudzający :) Oj czekam :)


Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11626
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ