Koronawirus w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Tak, no AGH testuje prowadzących, ale z własnej inicjatywy.
U mnie nikt nikomu testów nie robi.

Wysłane z mojej budki telefonicznej


Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

Mam akurat kilku znajomych w kwarantannie po bezpośrednim kontakcie z osobami chorymi i ich przykład zaprzecza Twojemu przykładowi - żadnych testów nie mieli zrobionych - jeżeli nie mają objawów to po prostu wychodzą po 10 dniach. Tak jak pisałem testy w zakładach pracy najczęściej zleca i finansuje sam zakład, podobnie jest w klubach sportowych. Więc jednak poprosiłbym linka do jakiejś wypowiedzi kogoś z ministerstwa, że testy na osobach bezobjawowych poza wymienionymi wcześniej przypadkami (służba zdrowia i osoby z grupy dużego ryzyka) wciąż zlecane są przez państwo (czyli sanepid bo to on za to odpowiada).
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


green123
Archont
Posty: 872
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: green123 »

PWSZ nie testuje, a dodatkowo otworzyła większość zajęć stacjonarnie. Ciekawe jaki efekt będzie miało to na zarażenia w Tarnowie. Co do testów, był tylko jakieś testy w Szkołach według inicjatywy Dyrektora szkoły. A ty masz jakieś potwierdzenie, że testuję się tylko objawowych? Bo nawet według Ministerstwa w strategii zamierzano testować bezobjawowców w dużych zakładch. Na czyj koszt tego nie wiem.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: hurricane »

LordRuthwen pisze:
02-10-2020, 20:16
Tak, no AGH testuje prowadzących, ale z własnej inicjatywy.
Potwierdzam, sam takie badania wykonałem, konkretnie są to badania w kierunku przeciwciał IGG i IGM, jeśli poziomy tych przeciwciał będą sugerowały infekcję w danym czasie to delikwent będzie kierowany na wymaz.
Powiem Wam, że moje wyniki wskazały, że z koronawirusem kontaktu w ogóle nie miałem. Z 4,5 tys. pracowników AGH (badania są dostępne dla wszystkich od nauczycieli akademickich przez administrację po sprzątaczki) już ponad 2,5 tys. zgłosiło się na testy, a jeszcze przez cały następny tydzień będą badania prowadzone.

A czy to jest inicjatywa AGH czy może Collegium Medicum UJ, które do badań załatwiło sobie dużą próbę różnorodnych osób to już nie mnie rozsądzać - ale korzyść wydaje się obustronna.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

green123 pisze:
02-10-2020, 20:32
. A ty masz jakieś potwierdzenie, że testuję się tylko objawowych? Bo nawet według Ministerstwa w strategii zamierzano testować bezobjawowców w dużych zakładch. Na czyj koszt tego nie wiem.
Przecież wkleiłem link do strony ministerstwa gdzie jest to napisane.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Koniec pandemii!
"Z udziałem Głównego Inspektora Sanitarnego oraz delegacji z poszczególnych stacji sanitarno-epidemiologicznych w Polsce na Jasnej Górze odbyła się 14. Pielgrzymka Inspekcji Sanitarnej. Modlono się o ustanie pandemii i siły do dalszej służby społeczeństwu."

I po sprawie, przecież to zadziała.

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Wy się śmiejecie a ja jestem teraz w Łodzi. W restauracji. Nikt tu nie nosi maseczki, ani obsługa, ani goście, nikt.

Wysłane z mojej budki telefonicznej



Frytek
Proedroj
Posty: 461
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Frytek »

Dokładnie tak samo było w jednej z restauracji na trasie miedzy Mazurami a Warszawa tydzień temu. Wszystko jak dawniej bez obostrzeń.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: irekjj »

Rozumiem koledzy, że spełniliście obywatelski obowiązek i powiadomiliście odpowiednie służby o łamaniu prawa, bo w przeciwnym razie jesteście jakby współwinni rozwoju pandemii. No chyba że co innego jest poużalać się na forum a co innego zderzyć się z niezręczną sytuacją w rzeczywistości....

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

http://www.doktormichal.com/ogolne/jak- ... ceptykami/

Dobra strona obalająca większośc mitów narosłych wokół covidu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: kato »

Świetny artykuł i żałosne komentarze "sceptyków".
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


TomaszTrn
Obywatel
Posty: 75
Rejestracja: 08-02-2020, 10:37

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: TomaszTrn »

Dziś 10 w powiecie i 11 w mieście. Orientuję się ktoś czy to przypadki rozproszone czy ognisko? (w powiecie pewnie chodzi o Gromnik)


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: wejss »

TomaszTrn pisze:
06-10-2020, 10:07
Dziś 10 w powiecie i 11 w mieście. Orientuję się ktoś czy to przypadki rozproszone czy ognisko? (w powiecie pewnie chodzi o Gromnik)
W mieście pewnie szpital


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: kato »

Obiło mi się o uszy, że w Nowym Szpitalu będzie oddział na 150 łóżek przeznaczony dla covidowców.
Na 100% jest za dużo pielęgniarek i lekarzy, więc z personelem nie będzie problemów.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

https://tarnow.naszemiasto.pl/zakazonyc ... 5xY-DyNeY0

"To nie są jakieś ogniska. Duży przyrost mamy wśród osób, które przebywały na kwarantannie. To są w większości mieszkańcy powyżej czterdziestego roku życia, ale nie brakuje także trzydziestolatków - mówi Dorota Krakowska, zastępca prezydenta Tarnowa."

Dodatkowo czytałem, że rząd rozważa zamykanie wszystkich restauracji i pubów (wzorem innych państw) od 22 w całym kraju. Nie za bardzo widzę sens tej regulacji. Czy jak się ktoś zarazi po 22 to przechodzi chorobę ciężej czy jak? Obawiam się, że takie właśnie działania będą wodą na młyn tzw. koronasceptyków.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ