Koronawirus w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".

bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: bart11 »

TomekMKM pisze:
10-03-2021, 15:41
Gdzie te 50% pozytywnych testów?
W Tarnowie, dzisiaj 57 trafionych na 152 testy; parę dni temu było koło 90/180.
Z tych 57 dzisiejszych, 54 były "nowe".


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: sainte_nitouche »

Ktoś pytał o sytuację w szpitalach: oddzialy covidowe w Tarnowie,Brzesku i Bochi są pełne. W moim szpitalu oddzial 27-łóżkowy zapełnił się w trzy dni.


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: bart11 »

sainte_nitouche pisze:
10-03-2021, 18:38
Ktoś pytał o sytuację w szpitalach: oddzialy covidowe w Tarnowie,Brzesku i Bochi są pełne. W moim szpitalu oddzial 27-łóżkowy zapełnił się w trzy dni.
Dzięki za info. Czyli sprawa jest jasna. Znowu mamy położoną służbę zdrowia i lepiej się zaszyć w domu.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

Od kilku dni rośnie liczba przypadków w małopolskim. Jak tak dalej pójdzie a rząd utrzyma regionalizację obostrzeń w przyszłym tygodniu może dotknąć to naszego województwa.

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: mazowieckiego (3756), śląskiego (2597), pomorskiego (1704), wielkopolskiego (1670), małopolskiego (1607), dolnośląskiego (1502), kujawsko – pomorskiego (1314), podkarpackiego (1255),łódzkiego (1068), warmińsko – mazurskiego (999), zachodniopomorskiego (698), lubuskiego (632), lubelskiego (601), świętokrzyskiego (567), podlaskiego (450), opolskiego (287). 338 zakażeń to dane bez wskazania adresu
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: TomekMKM »

Dzisiaj 21045 przypadków, ale wykonano rekordowe 73322 testów = 28,70%.
Ostatnio zmieniony 11-03-2021, 12:25 przez TomekMKM, łącznie zmieniany 1 raz.


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: bart11 »

TomekMKM pisze:
11-03-2021, 12:15
Dzisiaj 21045 przypadków, ale wykonano rekordowe 73322 testów.
u nas 81/180 trafionych (45%) , powiat 40%,
Natomiast rejony górskie (Gorlice, Nowy Targ ) wydaje się, że widać efekt wcześniejszych przechorowań.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: TomekMKM »

defekator pisze:
11-03-2021, 11:36
Od kilku dni rośnie liczba przypadków w małopolskim. Jak tak dalej pójdzie a rząd utrzyma regionalizację obostrzeń w przyszłym tygodniu może dotknąć to naszego województwa.

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: mazowieckiego (3756), śląskiego (2597), pomorskiego (1704), wielkopolskiego (1670), małopolskiego (1607), dolnośląskiego (1502), kujawsko – pomorskiego (1314), podkarpackiego (1255),łódzkiego (1068), warmińsko – mazurskiego (999), zachodniopomorskiego (698), lubuskiego (632), lubelskiego (601), świętokrzyskiego (567), podlaskiego (450), opolskiego (287). 338 zakażeń to dane bez wskazania adresu
Ciekawe, czy wrócą do powiatów, czy będą jednak jechać całymi województwami.
Bo jak tak dalej pójdzie, to niedługo braknie województw i wrócimy do stanu wyjściowego, który był przed "luzowaniem".

Zastanawia mnie jeszcze z jaką łatwością, żeby nie powiedzieć śmiałością władze wypowiadają się o luzowaniu po Wielkanocy. Z tych wypowiedzi wynika, że zakładają wariant optymistyczny, że po świętach będzie istotny spadek. Owszem, pewnie będzie. Ale czy istotny? Nie sądzę, żeby miało być lepiej niż na przykład początkiem lutego, a wtedy obostrzeń jednak generalnie nie luzowano, a jeśli już, to na pewno nie w takim stopniu, jak to jest - nieoficjalnie - zapowiadane na "po świętach".

Wiem, zawsze można powiedzieć, że nie podejmowali radykalnych złagodzeń w obawie przed nadchodzącą trzecią falą. No dobra. Ale kto powiedział, że nie będzie czwartej fali. I co, będziemy się tak bawić w kółko? Otwierać i zamykać kraj jak pudełko z czekoladkami?

Jakoś nie widzi mi się, że teraz jest źle, generalnie coraz gorzej, a za miesiąc z małym okładem będzie "po wszystkim".

A jeśli nie są pewni, to po co to ogłaszać? Znowu robić z ludzi idiotów i co innego mówić, a co innego robić?
Chyba że jakby co, to przed Wielkanocą zrobią totalny lockdown, a potem powiedzą, że owszem, będą luzować po świętach obostrzenia, ale tylko te, które wprowadzili przed Wielkanocą.

To wszystko przypomina mi jakieś gadanie dla gadania, ot taka sztuka dla sztuki, prawdę tylko pro populo. Bo ludzie to chcą usłyszeć. A potem zawsze można zawsze się ewakuować kuchennymi drzwiami.
Coś w stylu lata zeszłego roku i słynnego "nie trzeba się bać wirusa".
Ostatnio zmieniony 11-03-2021, 12:46 przez TomekMKM, łącznie zmieniany 1 raz.


kato
Rhetor
Posty: 2697
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: kato »

TomekMKM pisze:
11-03-2021, 12:27


Wiem, zawsze można powiedzieć, że nie podejmowali radykalnych złagodzeń w obawie przed nadchodzącą trzecią falą. No dobra. Ale kto powiedział, że nie będzie czwartej fali. I co, będziemy się tak bawić w kółko? Otwierać i zamykać kraj jak pudełko z czekoladkami?
Po mojemu niczego już nie zamkną. Może jakąś drobnicę.
NIE MA KASY!
Ktoś musi pracować na pomysły rządu. Drukarki w NBP to za mało.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: TomekMKM »

To też jest racja. I kiepska sytuacja ekonomiczna kraju (no chyba, że słuchamy mediów pro-rządowych, bo tam jesteśmy liderem walki z epidemią, przeszliśmy rzez wirusa bez wielkiego uszczerbku na gospodarce i takie tam) może być wbrew pozorom korzystna. Korzystna w tym, że nie będzie kolejnego zaostrzania restrykcji. Bo się wszystko rozleci.

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Sorki ale ja nie wierzę, że którykolwiek z tych bęcwałów wie skąd się biorą pieniążki w budżecie.

Wysłane z mojej budki telefonicznej


Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Ogłoszą po raz kolejny, że wirus jest w odwrocie, że wygraliśmy, a po trzech tygodniach znowu coś zamkną bez logiki.
To tak działa i działać będzie. Dopóki nie uzależnią od siebie większości społeczeństwa.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

Tarnowskie szpitale prawie pełne

''Rośnie liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu koronawirusa. W szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie zajęte są wszystkie 93 łóżka dla chorych z Covid-19, miejsc zaczyna też brakować w szpitalu im. Edwarda Szczeklika. Decyzją wojewody małopolskiego kolejni chorzy z regionu będą kierowani do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej, który ponownie został przekształcony w placówkę covidową.''

https://www.tarnow.net.pl/articles/s/i/ ... B3%C5%BCek

Po co pisowcy zrobili szpital tymczasowy w hali Jaskółka ?????
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Cubaza »

Podobno został rozmontowany. Podobno bo nie mogę znaleźć potwierdzenia tej informacji.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

W 10 szpitalach tymczasowych nie ma ani jednego pacjenta ....tymczasem zamraża się planowane operację, zabiegi a wręcz "przekształca" normalne oddziały czy nawet całe szpitale na covidowe..... to prognozuję w tym roku pobicie rekordu zgonów....
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


kato
Rhetor
Posty: 2697
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: kato »

Zamraża się planowane operacje, żeby wystarczyło personelu na oddziały covidowe.
A jeszcze dwa lata temu było za dużo pielęgniarek w "Łukaszu".
Trzeba było zwalniać!
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

ODPOWIEDZ