Wschodnia obwodnica Tarnowa

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Bastekxyz
Archont

Re: Wschodnia obwodnica Tarnowa

Post autor: Bastekxyz »

mefisto101 pisze:
26-06-2021, 08:06
Kolego tak merytorycznie podaj przykłady tych fatalnych dróg osiedlowych, ale miejskich nie należących do spółdzielni mieszkaniowej czy wspólnoty.
Kilka z pamięci z jednej dzielnicy:
Pasterska, Ludowa, Ledóchowskich, Daleka, Łyczakowska, Sienkiewicza (odcinkowo), Czarna Droga (odcinkowo), Staffa, Moraczewskiego, Prosta, Letnia, Czupiela, Piękna.

hurricane
Rhetor

Post autor: hurricane »

mefisto101 pisze:
Kolego tak merytorycznie podaj przykłady tych fatalnych dróg osiedlowych, ale miejskich nie należących do spółdzielni mieszkaniowej czy wspólnoty.
Kolega powyżej wymienił sporo ulic z jednej dzielnicy. Można wymieniać następne w Klikowej, na Piaskówce, na Zabłociu, czy Strusinie.
defekator owszem, może na Twoim osiedlu jest wszystko ok, gdyż miasto Tarnów bardzo nierównomiernie dzieliło środki na drogi osiedlowe między osiedla i też ważne jest, co rozumiesz pod hasłem drogi są w stanie idealnym, bo są akurat połatane i nie ma dziur? Owszem, są drogi zrobione dobrze, głównie zrobione przed laty, a teraz inwestycji jakby mniej, przez co generalnie wygląda jakby było gorzej.

mefisto101
Prytan

Post autor: mefisto101 »

hurricane pisze:
26-06-2021, 15:04
mefisto101 pisze:
Kolega powyżej wymienił sporo ulic z jednej dzielnicy. Można wymieniać następne w Klikowej, na Piaskówce, na Zabłociu, czy Strusinie.
defekator owszem, może na Twoim osiedlu jest wszystko ok, gdyż miasto Tarnów bardzo nierównomiernie dzieliło środki na drogi osiedlowe między osiedla i też ważne jest, co rozumiesz pod hasłem drogi są w stanie idealnym, bo są akurat połatane i nie ma dziur? Owszem, są drogi zrobione dobrze, głównie zrobione przed laty, a teraz inwestycji jakby mniej, przez co generalnie wygląda jakby było gorzej.
Fajnie i już mamy po tarnowsku :) udowodnić, że tu na pewno jest beznadziejnie i gorzej niż w innych miastach.

Ręczę ci, że w każdym innym mieście znajdziesz mnóstwo ulic, które wymagają remontu. U nas pod tym względem wcale nie jest źle. Jest sporo do poprawy, ale i do pochwalenia.
Polska ma 954 miasta, natomiast Tarnów jest na 38 pod względem jakości życia - czy tu naprawdę jest tak beznadziejnie?

hurricane
Rhetor

Post autor: hurricane »

Nie mówię, że jest beznadziejnie, ale obecne zarządzanie miastem skierowane na całkowity izolacjonizm na zasadzie "ja, Ciepiela, mam zawsze rację, a inni, którzy mają inne zdanie są be", nietrafione inwestycje za miliony, brak spójnej wizji miasta na 10 lat do przodu i więcej powoduje, że Tarnów traci potencjał, o którym mówisz. Tarnów ma wielkie możliwości rozwoju i określenia swojego miejsca w przyszłości. Oprócz firm przede wszystkim Tarnów musi przyciągnąć ludzi, od tego trzeba zacząć, bo miasto musi żyć - w demografii cudów nie ma i nie będzie. Ale są potężne możliwości ściągnięcia ludzi - zwłaszcza młodych - ale to wymaga spójnych programów długoletnich. Bochnia już tę koniunkturę wychwyciła - tak to wygląda, żeby się nie okazało, że za 50 lat w Bochni będzie mieszkało więcej ludzi niż w Tarnowie...

Dlatego odpowiadam - nie jest tu beznadziejnie, ale jak dalej będziemy szli tą drogą, to będzie beznadziejnie...

TomaszTrn
Obywatel

Post autor: TomaszTrn »

http://tarnow.net.pl/articles/s/i/33517 ... s%C3%B3wka

Czy przy przemianowaniu inwestycji na Ekspresowke z DK nie będzie potrzebna nowa decyzja środowiskowa?

tryhp3
Obywatel

Post autor: tryhp3 »

Oczywiście i wszystkie etapy przed decyzją środowiskową również - drogę trzeba przeprojektować do standardu S.
S73 gdzieś na etapie rządowych slajdów... istnieje. Jak dobrze pamiętam przebieg - Kielce-Tarnów-Gorlice-Jasło-Miejsce Piastowe.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor

Post autor: LordRuthwen »

Jestem za, jeżdżę sporo i uważam, że nie potrzebujemy autostrad :D
Drogi klasy S są duuużo tańsze w budowie i utrzymaniu, 120 km/h jest prędkością niewiele niższą niż autostradowe 140 km/h,
Wysłane z mojej budki telefonicznej ;)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor

Post autor: ad2222 »

LordRuthwen pisze:
16-07-2021, 15:51
Drogi klasy S są duuużo tańsze w budowie i utrzymaniu
Nie mówiąc już o tym, że (na razie) są bezpłatne.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

tryhp3
Obywatel

Post autor: tryhp3 »

Obwodnice autostradowe też są raczej bezpłatne.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor

Post autor: LordRuthwen »

Tak, obwodnica autostradowa Tarnowa bez wątpienia będzie bezpłatna, gdy wejdą opłaty za ten odcinek... Chyba w snach.

Wysłane z mojej budki telefonicznej

Wysłane z mojej budki telefonicznej ;)

ODPOWIEDZ