Co szpeci nasze miasto

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Jakub Kwaśny, będąc w Płocku spotkałem się z taką praktyką tamtejszych władz, że jak ktoś chce mieć szyld nad wejściem to może, pod warunkiem, że wpasuje się w architekturę. Wierz mi, że szyld Żabki wykonany z kutej stali naprawdę ładnie wygląda :)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

u nas musiałby być z kostki brukowej...


notowany
Prytan
Posty: 112
Rejestracja: 05-10-2010, 11:11
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: notowany »

szyld - tak, nieokrzesane reklamy nie !!!

Jest to największą zmorą krajobrazu miasta, reklama krzyczy i woła na najróżniejszych konstrukcjach od tablic przez kasetony, potykacze i przyczepy.
Nikt nie chce zabrać przedsiębiorcy możliwości dotarcia ze swoją ofertą do klienta - ale zapewniam, że jeśli oferta ta będzie atrakcyjna to znajdą go nawet w piwnicy bez okien a setny z kolei żółto zielono różowy napis "odzież używana" nie jest potrzebny.
Poza tym może warto uruchomić wyobraźnię i spróbować działania na innych nośnikach i kanałach niż tablice i głośniki...
Dało się w innych krajach te sprawy uregulować i wygląda to ok a u nas niestety rządzi tandeta, bezguście i bezczelność. Niby plastyk miejski ma jakiś wpływ na to co tam powinno wisieć ale chyba z możliwościami egzekwowania nie jest najlepiej...

Szczerze mówiąc bardzo rzadko już teraz wpadam na ulicy na psią kupę czy śmieci, natomiast idę codziennie i niedobrze mi od tych nachalnych kolorystycznie typograficznych gniotów...


Autor tematu
Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Własnie o to chodzi, ze gdzie indziej sie da. Nie mowie o zagranicy, gdzie to jest uporzadkowane od dawna, ale nawet w niektorych miastach Polski sie z tym uporali, wiec jak ktos powie, ze u nas sie nie da tzn ze po prostu sie nie chce. Najbardziej to wszystko razi jak sie po pewnym czasie nieobecnosci wroci do miasta, kolorowo az oczy bolą. Mysle, ze to jest kwestia czasu az trzeba bedzie sie tym zajac, a im wczesniej to zrobimy tym wiekszy bedzie powod do dumy i przy okazji bedzie sie mozna tym pochwalic.

Awatar użytkownika

Kurazan1950
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 27-03-2011, 14:29
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Co szpeci nasze miasto

Post autor: Kurazan1950 »

Dziś już 20 październik 2021 r. Nie doczekaliśmy się wschodniej obwodnicy miasta, a Aleja JP II coraz bardziej szpeci i toksycznie działa na mieszkańców tego odcinka.
Euro1950


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Co szpeci nasze miasto

Post autor: farciarzgilmore »

To co się dzieje na JPII to dramat, prawym pasem nie da się jechać takie dziury a ilość tirów jest zatrważająca. Zjazd z JPII na Lwowską bardzo często zakorkowany i wszystko stoi. Nie wspomnę o bezpieczeństwie na przejściach dla pieszych. Najwyższy czas aby mieszkańcy zaczęli coś z tym robić, np. blokada drogi itp.


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co szpeci nasze miasto

Post autor: GregTrN »

Blokowanie drogi - świetny pomysł...


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Co szpeci nasze miasto

Post autor: farciarzgilmore »

Jedyny skuteczny w tym dzikim kraju. Jak chcesz coś wymóc na władzy to awantura albo nic nie osiągniesz.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Co szpeci nasze miasto

Post autor: ad2222 »

farciarzgilmore pisze:
20-10-2021, 09:12
Jedyny skuteczny w tym dzikim kraju. Jak chcesz coś wymóc na władzy to awantura albo nic nie osiągniesz.
vide: górnicy
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Co szpeci nasze miasto

Post autor: defekator »

Czy ja wiem. Zasadniczo wymuszanie za pomocą awantury czegoś na władzy, innym grupom niż górnicy, nie idzie najlepiej. Pielęgniarki osiągnęły niewiele, medycy osiągnęli niewiele, ratownicy, nauczyciele, pracownicy sądów, pracownicy ZUS nie osiągnęli chyba nic. Przynajmniej jak na razie. Widać do tego trzeba być jednak górnikiem. Albo policjantem - dla tych też bardzo szybko pieniądze się znajdują bo przecież ktoś musi pilnować władzy przed tymi wszystkimi wichrzycielami ;)

Natomiast co do samego blokowania JPII to jestem sceptyczny. Moim zdaniem nic to nie da a wyłącznie utrudni jeszcze bardziej życie mieszkającym w okolicy. Druga sprawa, że remont niewiele tam zmieni - bez obwodnicy będzie nadal tak jak jest.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Co szpeci nasze miasto

Post autor: bart11 »

GregTrN pisze:
20-10-2021, 08:28
Blokowanie drogi - świetny pomysł...
Jestem za, chociaż przy obecnym ruchu i zrujnowanej nawierzchni to mało kto zauważyłby fakt blokady.

ODPOWIEDZ