Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Aż chciało by się mu zaśpiewać :)


Elefem
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Elefem »

A ja uważam, że pomnik Lechowi Kaczyńskiemu się należy. Nie na rogatkach miasta i wcale nie byle jaki. Za całokształt życiorysu bo nie tylko był prezydentem. Pomnik powinien być ... w Warszawie. W Tarnowie pomnik jest absurdem. Gdzieś czytałem, że koło organizowania kręci się Pani Świtalska i to by wiele tłumaczyło. W szerszej perspektywie dostajemy obraz tarnowskiego PiSu. Bez większego pomysłu na przejęcie miasta.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Lech Kaczyński ma już pomnik w Warszawie

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_Le ... _Warszawie
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: rzuf »

Nie wystarczy mu pomnik w Smoleńsku?! A nie czekaj... w Smoleńsku jakieś śmieci leżą i pis ma to totalnie w d... :-/


Elefem
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Elefem »

Czemu miałby mu wystarczyć pomnik w Smoleńsku? i jakie znowu śmieci? Rozgrzanym głowom proponuję głęboki oddech.

Edit. Do usunięcia. Niepotrzebnie wchodzę w rozmowę, która i tak do niczego nie doprowadzi a rozmyje wątek.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Tak sobie pomyślałem teraz, że ze względu na skandaliczny przebieg realizacji tego pomnika miasto mogłoby na swoim terenie bezpośrednio za pomnikiem (tak aby patrząc na niego od frontu było to widoczne) postawić stały bilboard informujący, że "Pomnik został postawiony przez lokalnych działaczy PIS bez konsultacji z władzami miasta i mieszkańcami na terenie należącym do jednej ze spółek skarbu państwa". ;)

Ciekawe też czy ze względu na to, że pomnik leży na terenie PKP ochraniać go będzie policja czy też SOK?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


martens
Prytan
Posty: 167
Rejestracja: 21-02-2011, 00:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: martens »

I to jest moment, w którym konserwator zabroniłby z całą surowością postawienia takiego billboardu - szpeciłby zabytkowy obraz dworca

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: rzuf »

Elefem pisze:
01-06-2022, 12:38
Czemu miałby mu wystarczyć pomnik w Smoleńsku? i jakie znowu śmieci? Rozgrzanym głowom proponuję głęboki oddech.

Edit. Do usunięcia. Niepotrzebnie wchodzę w rozmowę, która i tak do niczego nie doprowadzi a rozmyje wątek.
Rozgrzana jest może Twoja głowa, a jak chcesz rozgrzać ją jeszcze bardziej, to polecam filmy różnych "jutuberów" z miejsca katastrofy, jak zaniedbane jest to miejsce. Teraz to i tak już nic nie zrobią, ale mieli wiele lat, żeby godnie upamiętnić to miejsce. Nie żeby mi zależało, ale trochę dziwnie to wygląda.


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Bastekxyz »

Elefem pisze:
01-06-2022, 07:50
Gdzieś czytałem, że koło organizowania kręci się Pani Świtalska i to by wiele tłumaczyło.
Nie tylko Pani Świtalska:

Inicjatorami budowy pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego są lokalni politycy PiS, działający w Komitecie Społecznym Budowy Pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego - wśród nich m.in. tarnowskie radne Angelika Świtalska i Anna Krakowska, wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, a także poseł Wiesław Krajewski.

Źródło: http://www.tarnow.net.pl/articles/s/i/372605


Elefem
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Elefem »

Pagacz? Niemile jestem zaskoczony. Tak jak pisałem już kilka razy. Przy całej mojej krytyce Ciepieli to z takim PiSem nie przegra nigdy. Do pełni porażki brakuje aby pomnik był brzydki.


Autor tematu
Klipa201
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 21-07-2012, 10:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Klipa201 »

https://youtu.be/8lmY1yyFdHk

Kilka mniejszych inwestycji z miasta. Zapraszam 😁😁


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: GregTrN »

Niestety ale wygląda na to że na dniach pomnik stanie w owym miejscu. Obecnie odbywa się "malowanie trawnika" i odświeżanie wszystkiego co będzie widoczne na zdjęciach oprócz pomnika i.... pieczarki rzecz jasna.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Ja się zastanawiam dlaczego oni nawet w sprawie takiej jak pomnik muszą działać tak, aby wku...ić prawie wszystkich, którzy na nich nie głosowali. Czy nie dało się zrobić tego w sposób cywilizowany? Przecież gdyby komitet zwrócił się do miasta o pozwolenie, to podejrzewam, że jakieś miejsce na ten pomnik by się znalazło (Park Strzelecki mógłby być dobrą lokalizacją). Wówczas można by mówić, że to pomnik Lecha Kaczyńskiego - prezydenta Polski. Bo to jak oni ten pomnik stawiają sprawia, że będzie to po prostu pomnik Lecha Kaczyńskiego - polityka PIS.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kato »

defekator pisze:
07-06-2022, 12:21
Ja się zastanawiam dlaczego oni nawet w sprawie takiej jak pomnik muszą działać tak, aby wku...ić prawie wszystkich, którzy na nich nie głosowali. Czy nie dało się zrobić tego w sposób cywilizowany?
Tak po prostu? Bez martyrologii i męczeństwa?
Bez heroicznego łamania wyimaginowanych przeciwności?
Jak to sobie wyobrażasz?
Człowieku! Tu jest POLSKA!!!
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: rzuf »

Jak to dlaczego?! Ten typ tak ma... zawistne, zaściankowe polactwo, które w imię jakiś sekciarskich popędów zrobi po swojemu, nawet wbrew panującym zasadom. Niby patrioci, ale reszty Polaków nienawidzą.

ODPOWIEDZ