Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: LordRuthwen »

@defekator na końcu :P
Ale dlaczego tego nie rozbić? Patrz, ja na forum to zrobiłem, może nie jakoś ładnie, bo polotu pisarskiego nigdy nie miałem, ale da się. To też są ważne a być może ważniejsze przyczyny. Jeżę się o to, że całkowicie pomija się chłopców, bo co? Bo pójdą za szkołę i dadzą sobie po razie? No można i tak, z tym, że to też jest skutek a nie przyczyna! Bo jak chłopak to może chodzić brudny, śmierdzący, ma być twardy, nie płakać, nie powinien okazywać uczuć, nie mówić o problemach, umieć wszystko naprawić i w ogóle jeść gwoździe a s.ać drutem kolczastym!
Nie zaprzeczysz, że taki obraz faceta wykreowały media i presja społeczna.
I takie przeświadczenie ja też miałem, do pewnego momentu - ale to chyba trzeba po prostu dorosnąć do tego.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Pani pomija chłopców ponieważ artykuł traktuje o ćpaniu wśród kobiet. Obraz chłopaka o jakim piszesz - owszem istnieje. Ale nie wykreowały go ani media ani presja społeczna, on jest głęboko zakorzeniony w tzw. tradycyjnej kulturze: dziewczynka - wrażliwa matka, chłopiec twardy żywiciel rodziny. Dla części takie role się sprawdzają, dla części nie - i tutaj rodzą się problemy. Moim zdaniem szukasz dziury w całym.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: LordRuthwen »

Dobra, masz rację, pominąłem tytuł :)


farciarzgilmore
Archont
Posty: 732
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: farciarzgilmore »

Widzieliście wczoraj w głównych wydarzeniach na POLSACIE, o podwyżkach energii? Pokazany był Tarnów z bilbordem przygotowanym przez Urząd Miasta, jak rok do roku rosną koszty energii w Tarnowie. Po tym był krótki wywiad z burmistrzem, na tle Parku Strzeleckiego i jego żale o rosnących kosztach. Piękną przygotówkę robi przed podniesieniem podatków. A zaraz po tym materiale, pokazano jak prezydent innego mniejszego miasta, zamiast obciążać mieszkańców, to szuka rozwiązań, szuka pieniędzy z jakiś tam projektów i daje dopłaty mieszkańcom spółdzielni. Pięknie to było pokazane i ten szyderczy komentarz: "zamiast narzekać to .... itd"

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: figa »

farciarzgilmore pisze:
12-08-2022, 06:41
Widzieliście wczoraj w głównych wydarzeniach na POLSACIE, o podwyżkach energii? Pokazany był Tarnów z bilbordem przygotowanym przez Urząd Miasta, jak rok do roku rosną koszty energii w Tarnowie. Po tym był krótki wywiad z burmistrzem, na tle Parku Strzeleckiego i jego żale o rosnących kosztach. Piękną przygotówkę robi przed podniesieniem podatków. A zaraz po tym materiale, pokazano jak prezydent innego mniejszego miasta, zamiast obciążać mieszkańców, to szuka rozwiązań, szuka pieniędzy z jakiś tam projektów i daje dopłaty mieszkańcom spółdzielni. Pięknie to było pokazane i ten szyderczy komentarz: "zamiast narzekać to .... itd"
Widziałam. I przynajmniej można było się dowiedzieć ile kasy zostało wydanych na plakatowanie :) Ja wiem, że te 4 tysiące w budżecie miasta to "nic", ale i tak uważam, że można było je lepiej wydać. Tym bardziej, że sam prezydent mówił, że plakaty już są nieaktualne. My plakatujemy, a Krosno szuka rozwiązań. Z tego co zrozumiałam, to spółdzielnie będą wynajmowac miejsca pod jakieś billboardy; mieszkańcy mają zyskać ok. 100 zł na osobę w sezonie grzewczym. Da się?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Prawda jest po środku. Z jednej strony samorządy, jeżeli ktoś nimi zarządzający ma łeb na karku są w stanie poszukać dodatkowych środków. Z drugiej strony będą to raczej działania na zasadzie "patrzcie coś staramy się robić" bo nie ma szans aby taką skalę podwyżek cen energii skompensować dodatkowymi dochodami w tak krótkim czasie, zwłaszcza, że idzie spowolnienie gospodarcze a może nawet recesja. A samorządy od lat "krojone" są z dochodów przez różne ustawy na szczeblu krajowym i narzucanie na nie nowych zadań bez zapewnienia odpowiedniego finansowania.

Jeżeli chodzi o pana Ciepielę to mógłby wrócić do "covidowego" trybu oświetlania ulic. Czyli od północy do 4 rano gasić latarnie uliczne. Zawsze już odrobinę mniejszy rachunek za prąd. Można by też wzorem państw zachodnich ograniczyć klimatyzację w lecie i poziom ogrzewania w zimie w budynkach samorządowych.

Tak czy siak mieliśmy kilka lat "tłustych" czekają nas lata chude. Będzie drogo. Będzie biedniej.


PS. Dopłaty dla członków spółdzielni mają się nijak do rachunków jakie za energię płaci miasto.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: japoneczka01 »

Jak kiedyś w słoneczny letni dzień zauważyłam, że oświetlona jest cała Lwowska i zadzwoniłam do elektrowni, to nikt się tym nie przejął i obiecano, że wyłączą. Po 3-ech dniach dalszego świecenia zadzwoniłam do Urzędu Miasta i zapytałam czy tak ma wyglądać oszczędzanie, to dowiedziałam się, że jak miasto będzie oszczędzać to zostanie mu przydzielona droższa taryfa, więc lepiej niech się świeci w dzień na Lwowskiej, bo wbrew pozorom będzie taniej. Tak mam z gazem. Od kiedy kupiłam piec oszczędnościowy i zużywam o połowę mniej niż poprzednio, zostałam przeniesiona do droższej taryfy i płacę trochę więcej. Ciekawe czy to tylko u nas tak jest?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: LordRuthwen »


Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Nie ma co zazdrościć innym miastom kartonowych ławeczek za 100 000 złotych.
Przypomnę, że tak wyglądają "nasze" zielone przystanki za 40 tysięcy po roku funkcjonowania:
Obrazek
Dla porównania jak to powinno wyglądać: http://zielonainfrastruktura.pl/3777-2/


A tak z aktualności: Zważywszy na wysyp memów w necie to chyba nikt dawno nie zrobił tyle dla promocji naszego miasta co ten pan:
https://wydarzenia.interia.pl/malopolsk ... Id,6295044
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kato »

defekator pisze:
19-09-2022, 20:17
A tak z aktualności: Zważywszy na wysyp memów w necie to chyba nikt dawno nie zrobił tyle dla promocji naszego miasta co ten pan:
https://wydarzenia.interia.pl/malopolsk ... Id,6295044
Jest coś na rzeczy.
Moja babcia miała ośmioro rodzeństwa.
Co prawda ostatnie dziecko zmarło niedługo po urodzeniu, ale w towarzystwie, bo matka też odeszła.
Bieda aż piszczała, więc babcia w wieku dziesięciu lat poszła na służbę.
Było zgodnie z naturą.
Aż się łza w oku kręci.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: LordRuthwen »

Buahahaha, ja już kiedyś widziałem kapłanów zachowujących się jak piosenkarze i inne "tałatajstwo" - miało to miejsce w parafii Kózki co najmniej 20 lat temu na mszy dla dzieci. Kapłani ci mieli imiona, jeden Czesław i dwóch Krzysztofów. Ich msze przyciągały tłumy dzieciaków, ale po tej jednej konkretnej w ciągu 2 tygodni wszyscy zmienili miejsce zamieszkania.
Komuś widocznie nie spodobało się podejście do dzieci, gdzie podczas kazania ksiądz zamiast pieprzyć te swoje głupoty i listy od biskupów ganiał się z dziećmi przebrany za Indianina z wymalowaną twarzą... Kto jak kto, ale dzieciaki były zachwycone, pamiętam też miny dorosłych - nie wyglądali aby mieli coś przeciwko takiemu zachowaniu. Przecież wiadomo, że dzieci naturalnie wolą siedzieć grzecznie na tyłku i słuchać czegoś czego nie rozumieją, wszyscy wiedzą, że to zgodne z naturą :)
Dobrobyt... dobrobyt to się teraz dopiero zacznie, poceka, poceka.
A teraz dygresja odnośnie słów biskupa z mojej strony - w naturze człowieka leży przedłużenie gatunku, czy zatem księża z ich celibatem nie są wynaturzeniem?



wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

Co na to odpowie nasz samorządowiec???

https://tarnow.naszemiasto.pl/krakow-un ... c5-9012963


rafalt
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 06-09-2014, 23:31

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: rafalt »

Historyczne opracowanie
Zamach w Tarnowie 28 VIII 1939

https://www.youtube.com/watch?v=9tteCR1Nxl4

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: dropszot »

W tekście pojawia się dwóch panów bardzo dobrze znanych w Tarnowie.
- Kluczowe jest, dlaczego ktoś podjął decyzję o sprzedaży tej spółki - mówi nam urzędnik przed laty związany z Małopolską Siecią Szerokopasmową. No właśnie: dlaczego? Bo na pytanie „kto” znamy odpowiedź: podpisy pod umową oddania wojewódzkiej spółki w prywatne ręce złożyli w 2012 roku członkowie ówczesnego Zarządu Województwa Małopolskiego, z marszałkiem Markiem Sową na czele. Do dzisiaj za tamte fatalne decyzje i ich konsekwencje nikt z nich nie odpowiedział. Przeciwnie. Ci ludzie pełnią wciąż wysokie funkcje publiczne. Sowa jest posłem, inni brylują w Sejmiku Małopolskim albo trzymają się dyrektorskich stołków w instytucjach publicznych. Prokuratura od lat prowadzi w tej sprawie śledztwo, ale jego końca nie widać.
https://plus.gazetakrakowska.pl/jak-za- ... 5-16939655

ODPOWIEDZ