Zakład utylizacji odpadów czytaj spalarnia śmieci

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

Prawo polskie podobno zabrania pochowku "gdziebądź" tak jak i kolekcjonowania skremowanych zwłok. Rozsypywanie prochów póki co to taka nalecialość z hAmeryki, ktora sie ma nijak do rzeczywistości w naszym kraju. Innimi słowy Jest cialo - musi byc pogrzeb - musi być grób.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

maup, jakbyś wiedział jak teraz są prowadzone pomiary i raportowanie, to bys takich rzeczy nie pisał.
Instalacje mają systemy, które monitorują non-stop emisje wszystkiego, czego wymagają przepisy i firma nie ma możliwości "grzebania" w tych danych. Coś a'la kasa fiskalna :) A producent takiego softu też nie pogrzebie w bazie, bo ma za dużo do stracenia.
Ostatnio pomagałem taki system monitoringu odpalać. Bazy szyfrowane, raporty co godzinę, dzień, miesiąc, itd. jak są przekroczenia godzinowe(!) to od razu lecą kary itd. Ogólnie masakra dla "emiterów".
WIOŚ/PIOŚ ma mieć w każdej chwili dostęp do takich danych - zdaje się, że pracują teraz na tym, żeby mieć możliwość podglądu danych w czasie rzeczywistym.
Pewnie jak każdy system, da się to jakoś oszukać, ale kary potem są koszmarne. To nie mandat 500 zł jak dla hipermarketów, ale jakieś tysiące złotych za każdą godzinę.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Ale przecież chodziły słuchy o spopielarni zwłok, że ma zostać wybudowana na cmentarzu w Klikowej. Tam nawet jest przygotowana ściana na urny.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Goscinny pisze:maup, jakbyś wiedział jak teraz są prowadzone pomiary i raportowanie, to bys takich rzeczy nie pisał.
widzisz, coś tam jednak zdarzyło mi się w życiu widzieć, ale może w ochronie środowiska jest od niedawna o wiele lepiej niż np. w spożywce :P
ad rem - usilnie będę się w sobie starał wzbudzić wiarę w to co piszesz ;) a nawet nie całkiem odfiltrowana spalarnia lepsza jest od hałd śmieci - tych oficjalnych i tych wysypywanych przez rozmaitych [censored] po lasach. Szkoda tylko, że to dość odległa w czasie perspektywa.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Spalarnia to nie jest tak odległa - raptem 4 lata.
A jeśli chodzi o śmieci w lesie.... Tutaj trzeba pokoleń, żeby to zmienić + tzw. podatek śmieciowy, który właśnie nadchodzi. Jak nie można po dobroci, to trzeba po kieszeni.
Teoretycznie, jak ktoś zapłaci taką opłatę od wywozu śmieci, to nie będzie mu się opłacało wywozić śmieci do lasu, bo za wywóz już zapłacił obligatoryjnie. "Jak zapłaciłem, to niech wywiozą". Oby to tak zadziałało.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Goscinny pisze:A jeśli chodzi o śmieci w lesie.... Tutaj trzeba pokoleń, żeby to zmienić + tzw. podatek śmieciowy, który właśnie nadchodzi. Jak nie można po dobroci, to trzeba po kieszeni.
Teoretycznie, jak ktoś zapłaci taką opłatę od wywozu śmieci, to nie będzie mu się opłacało wywozić śmieci do lasu, bo za wywóz już zapłacił obligatoryjnie. "Jak zapłaciłem, to niech wywiozą". Oby to tak zadziałało.
Edukacja, edukacja, edukacja od przedszkola i z ambony. Dziecko musi być świadome że jeśli tatuś jedzie z syfem do lasu to zagraża jego przyszłości. Czasem nic lepiej do ludzi nie trafi niż głos przyszłych pokoleń.
Z tym "teoretycznie" to też masz częściowo rację, jak zapłaci to śmieci nie będzie woził, ale co z gruzem, pralką czy też wersalką, potrzeba więcej akcji oczyszczania (nasze tarnowskie gabaryty), nie tylko w miastach i po raz kolejny edukacja społeczeństwa i mocniejsza egzekucja prawa (czyli więcej pracy dla SM i sądów).


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Goscinny pisze:Spalarnia to nie jest tak odległa - raptem 4 lata.
A jeśli chodzi o śmieci w lesie.... Tutaj trzeba pokoleń, żeby to zmienić + tzw. podatek śmieciowy, który właśnie nadchodzi. Jak nie można po dobroci, to trzeba po kieszeni.
Teoretycznie, jak ktoś zapłaci taką opłatę od wywozu śmieci, to nie będzie mu się opłacało wywozić śmieci do lasu, bo za wywóz już zapłacił obligatoryjnie. "Jak zapłaciłem, to niech wywiozą". Oby to tak zadziałało.
Obawiam się, że to tak nie zadziała. Będzie tak jak w temacie o psiej kupie. Skoro płacę podatek od zwierzaka to może on srać gdzie chce bo przecież płacę podatek.

A co do spalarni to jestem jak najbardziej za. Mogłaby ona stać nawet i koło mojego domu(niestety się nie zmieści bo mieszkam w kamienicy) i mam nadzieję, że ludzie zrozumieją, że lepiej jest mieć spalarnie niż składowisko odpadów.

Tak samo co do miejsca do kremowania zwłok. Szkoda, że najbliższe jest aż w Katowicach.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

A orientuje się ktoś na jakich zasadach będzie naliczany ten podatek przez gminy?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Jeśli chodzi o krematorium to coś dzieje się w tej sprawie w Krakowie. Niestety Polacy do tego jeszcze nie dorośli.
http://www.gazetakrakowska.pl/stronaglo ... pz_1289906

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

MTar pisze:coś dzieje się w tej sprawie w Krakowie. Niestety Polacy do tego jeszcze nie dorośli...
myślę, że bardziej dorośli niż Ci się wydaje - jak zwykle zadymę robi mała grupka osób, które uważają, że godzi to w ich osobiste interesy. Nie żebym się im specjalnie dziwił ale dzieci i holocaust mogliby sobie darować.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

maup pisze:myślę, że bardziej dorośli niż Ci się wydaje - jak zwykle zadymę robi mała grupka osób, które uważają, że godzi to w ich osobiste interesy
Byłem jakiś czas temu na pogrzebie i ksiądz na kazaniu mówił, że urna to nie pogrzeb, że musi być trumna, bo tylko pochówek w trumnie jest poszanowaniem zmarłego. Ludzie jak tak będą księża mówić to któregoś dnia cmentarze będą zajmowały więcej miejsca niż osiedla mieszkalne. Pamiętam rozmowę z pewnym oświeconym księdzem, że tak naprawdę pogrzeb jest dla rodziny i bliskich, dla osoby odchodzącej z tego świata najważniejsze jest namaszczenie (jeśli oczywiście wierzy).

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

starówka, i tu bym słuchał rad tego drugiego księdza - pogrzeb to po prostu pożegnanie zmarłej osoby - a zmarłemu potrzebne tylko ostatnie namaszczenie i modlitwa po śmierci. Zresztą nie wiem jak się ma stwierdzenie księdza 'tradycjonalisty' do słów które ksiądz wypowiada zaraz przed złożeniem ciała/prochów do grobu - 'z prochu powstałeś i w proch się obrócisz' - obrócił się, tylko szybciej niż standardowo...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

ad2222, tego mi akurat mówić nie musisz, jedenaście lat byłem współpanowaniem tej "bandy" i zawsze będę cenił reformatorów wśród kleru, i tych którzy potrafią z ludźmi rozmawiać, a nie zwykłego klechę, dla którego najważniejsze jest to co proboszcz lub biskup powiedział


Autor tematu
dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

starówka pisze:jedenaście lat byłem współpanowaniem tej "bandy"
mógłbyś mi to jakoś wyjaśnić co miałeś na myśli bo mnie to zaciekawiło :P

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

dafi33, byłem ministrantem i lektorem, żadne TW czy coś takiego, a później mi przeszło

ODPOWIEDZ