Mięsny, czyli kiełbasa wyborcza

Dział poświęcony wyborom parlamentarnym 2011.
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Mr Greenback pisze:Jaruś pojechał nad morze. Oczywiście obiecał odbudowę gospodarki morskiej (co to k***a jest??) "Odbudowę gospodarki morskiej" rozpocznie od stworzenia ministerstwa ds. morskich(co to k***a jest???) w Warszawie :lol: I taki facet mówi, że on odmieni Polskę :D ,
:D

No to trzeba teraz jeszcze stworzyć ministerstwo ds. dobrobytu i zapanuje powszechny dobrobyt.
Ale to właśnie dokładnie obrazuje jak gospodarkę widzi PIS. Jego ideałem jest nic innego tylko zwyczajny powrót do PRLu gdzie odpowiedni urzędnik w Warszawie będzie wydawał odpowiednie dekrety.I dzięki tym dekretom zbudują się autostrady, fabryki, gospodarka morska itp itd.
PRL był zły tylko i wyłącznie z jednego powodu, moc decyzyjną mieli ONI a nie Kaczor razem z resztą genetycznych patriotów.
ps. Przed wyborami napiszę od siebie pewne przemyślenia co do następnych miesięcy i co się szykuje w Polsce.
To dość proste co się będzie działo. Liberalizacja jeszcze bardziej zwolni a polityka gospodarcza przesunie się w lewą stronę. Skoro obecnie spośród wszystkich ugrupowań jakie mogą wejść do sejmu włączając Palikocięta wciąż najbardziej liberalną opcją jest PO (marny ten liberalizm ale lepszego nie ma) to naturalne jest, że PO będąc na "skraju" będzie dążyła do środka. Czyli w lewo. Widać tego oznaki już w ich obecnym programie, który równie dobrze mógłby być programem SLD.
Gdyby do sejmu weszło KNP to mimo całkowitej nieskuteczności w działaniach ten trend mogło by powstrzymać (bo PO musiała by zachować część pomysłów liberalnych aby utrzymać przy sobie elektorat liberalny). No ale dzięki PKW KNP szans na wejście nie ma nawet iluzorycznych. Więc PO w końcu zajmie się równouprawnieniem i krzewieniem sprawiedliwości społecznej.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

defekator pisze:
Mr Greenback pisze:Jaruś pojechał nad morze. Oczywiście obiecał odbudowę gospodarki morskiej (co to k***a jest??) "Odbudowę gospodarki morskiej" rozpocznie od stworzenia ministerstwa ds. morskich(co to k***a jest???) w Warszawie :lol: I taki facet mówi, że on odmieni Polskę :D ,
:D

No to trzeba teraz jeszcze stworzyć ministerstwo ds. dobrobytu i zapanuje powszechny dobrobyt.
Ale to właśnie dokładnie obrazuje jak gospodarkę widzi PIS. Jego ideałem jest nic innego tylko zwyczajny powrót do PRLu gdzie odpowiedni urzędnik w Warszawie będzie wydawał odpowiednie dekrety.I dzięki tym dekretom zbudują się autostrady, fabryki, gospodarka morska itp itd.
PRL był zły tylko i wyłącznie z jednego powodu, moc decyzyjną mieli ONI a nie Kaczor razem z resztą genetycznych patriotów.
ps. Przed wyborami napiszę od siebie pewne przemyślenia co do następnych miesięcy i co się szykuje w Polsce.
To dość proste co się będzie działo. Liberalizacja jeszcze bardziej zwolni a polityka gospodarcza przesunie się w lewą stronę. Skoro obecnie spośród wszystkich ugrupowań jakie mogą wejść do sejmu włączając Palikocięta wciąż najbardziej liberalną opcją jest PO (marny ten liberalizm ale lepszego nie ma) to naturalne jest, że PO będąc na "skraju" będzie dążyła do środka. Czyli w lewo. Widać tego oznaki już w ich obecnym programie, który równie dobrze mógłby być programem SLD.
Gdyby do sejmu weszło KNP to mimo całkowitej nieskuteczności w działaniach ten trend mogło by powstrzymać (bo PO musiała by zachować część pomysłów liberalnych aby utrzymać przy sobie elektorat liberalny). No ale dzięki PKW KNP szans na wejście nie ma nawet iluzorycznych. Więc PO w końcu zajmie się równouprawnieniem i krzewieniem sprawiedliwości społecznej.
Trafnie. Ale mi chodziło bardziej o ewentualne powyborcze konsekwenje wyborów.
Jak dla mnie Tusk gra na dw warianty. Po pierwsze wygraną. Zgodnie z zapowiedzią tylko wtedy stworzy rząd. Z SLD pewnie. Albo mninimalnie przegra i wtedy PiS podejmie sie tworzenia rządu. Ale go nie stworzy bo niby z kim? SLD się wstrzyma, PSL nawet jakby chciał to i tak za mało i Prezydent rozpisze nowe wybory. W miedzy czasie nastąpi jakiś kryzysik, TuSk objawi się jako zbawca, wygra wybory i z SLD stworza koalicję,k tóra będzie mocno legitymizowana przez wynik wyborów. PiS rozliczy Kaczora za nieudane dojście do władzy i Ziobro stanie na czele skur**synów. 8)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Prawie co szósty kandydat do parlamentu to samorządowiec. O mandat walczy 1172 radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Jeśli po 9 października trafią na Wiejską, czeka nas samorządowa wymiana kadr i kolejne wybory. W jednym okręgu to koszt do 20 tysięcy złotych.
http://www.rmf24.pl/raport-wybory-parla ... nId,360672

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

http://www.youtube.com/watch?v=AKPmkRU- ... r_embedded


Podoba mi się, mimo że kandydat wypada nieautentycznie pomysł fajny :D
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Mi natomiast ten spot się podoba ;) Też za oryginalność:P
http://www.youtube.com/watch?v=c9HGXxPd ... r_embedded

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

W końcu jakies sensowne te spoty. Bo rzygać się chcę na widok palantów w rozpiętych koszulach łażących z dziećmi(pedofile czy co??) PJN mi się swoimi spotami także podoba. Choć partia marna.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A ja mam inne pytanie, można gdzieś zgłosić kłamliwe bilbordy wyborcze? Np Grada?
Podobały mi się napisy, które ktoś w Ładnej sprejem dopisał: "Skuteczny dla regionu tak jak dla stoczni."

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

LordRuthwen pisze:A ja mam inne pytanie, można gdzieś zgłosić kłamliwe bilbordy wyborcze? Np Grada?
Podobały mi się napisy, które ktoś w Ładnej sprejem dopisał: "Skuteczny dla regionu tak jak dla stoczni."

Jak byś tak po prostu mógł pozwać polityków za kłamstwa w kampanii to wszyscy już dawno by odsiadywali wyroki ;)
Ale Też śmieszą mnie te bilbordy. Wystawienie Grada w okręgu tarnowskim zwiększa radykalnie szanse PIS na spore zwycięstwo. Jak już mieli go wystawiać to logiczniejszym było by zrzucenie go na spadochronie jako jedynkę w jakimś odległym od Tarnowa okręgu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Grad zrobił z ZAT grupę nr 1 pod względem produkcji nawozów. Gdyby nie decyzję podległego mu MSP nie przejąłby choćby Polic. Załady w Kedzierzynie to także głownie jego zasługa.
W tej kadencji nie będzie ministrem więc się skupi na podłączaniu PGNiG w stały układ z ZAT....
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

hightower
Prytan
Posty: 246
Rejestracja: 13-09-2011, 23:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: hightower »

Agencja interaktywna hauerpower.com. SEO, kampanie Ads. Projektowanie UX/UI. Dedykowane wdrożenia Wordpress.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... uzyna.html

SLD dalej nie zdaje sobie sprawy, że kurczący się wciąż w skali kraju elektorat roszczeniowy domagający się aby dać, pomóc i zapewnić ("z budżetu państwa") dalej kurczowo trzyma się PISu, dodatkowo ostatnio nawet "Ojciec Narodu Mao Zetusk" również pochylił się nad "maluczkimi" i jest w tym skubaniec znacznie bardziej autentyczny niż całe SLD razem wzięte (dość dobrze radzi sobie nawet w trudnych bezpośrednich kontaktach z wyborcami, Napieralskiego można zgasić dowolną sytuacją nieprzewidzianą przez sztab). Z kolei ich brak wyrazistości w sprawach światopoglądowych doskonale wykorzystuje Palikot. Nie zdziwi mnie , jeżeli ich wynik będzie niższy niż 10%. Z mojej perspektywy burdel na lewicy tylko cieszy.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

defekator pisze:http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... uzyna.html

SLD dalej nie zdaje sobie sprawy, że kurczący się wciąż w skali kraju elektorat roszczeniowy domagający się aby dać, pomóc i zapewnić ("z budżetu państwa") dalej kurczowo trzyma się PISu, dodatkowo ostatnio nawet "Ojciec Narodu Mao Zetusk" również pochylił się nad "maluczkimi" i jest w tym skubaniec znacznie bardziej autentyczny niż całe SLD razem wzięte (dość dobrze radzi sobie nawet w trudnych bezpośrednich kontaktach z wyborcami, Napieralskiego można zgasić dowolną sytuacją nieprzewidzianą przez sztab). Z kolei ich brak wyrazistości w sprawach światopoglądowych doskonale wykorzystuje Palikot. Nie zdziwi mnie , jeżeli ich wynik będzie niższy niż 10%. Z mojej perspektywy burdel na lewicy tylko cieszy.
Nie przekonał cię Grzegorz Napieralski krojący baleron w garniturze? Przecież to takie autentyczne... :mrgreen: Dla mnie słaba lewica to nie jest super powód do radości (choć ze mnie liberał już pełną gębą), ale jak ma być taka lewica jaka jest to lepiej żeby jej w ogóle nie było.

Ps. Ładny spot. Brakuje jeszcze:
1. Tym którzy nie mają zębów-zrobimy nowe
2. Tym którym ukradli samochód-odkupimy
3. Tym którzy jada na wakacje kupimy po walizce.
4. Tym którzy mają łysinę przeszczepimy włosy...
Etc..etc...etc... :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Wybory, wybory... . Może ktoś obieca darmowe dziewczynki dla każdego ??. Nawiasem w Korei PD jest strajk panien skrośnych obyczajowo, może je do nas pościągać.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Mr Greenback pisze:4. Tym którzy mają łysinę przeszczepimy włosy...
A mi jest dobrze bez. I co mi zrobicie?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Mr Greenback pisze: ale jak ma być taka lewica jaka jest to lepiej żeby jej w ogóle nie było.
No mniej więcej o to mi właśnie chodzi. Jak by była porządna lewica to nie-lewica musiała by się starać. A skoro lewicę mamy taką jaką mamy to nie-lewica może gówno robić i nieźle żyć ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ