Ponadregionalne Centrum Sportowo-Rekreacyjne

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »



Maksym Pękosz
Obywatel
Posty: 37
Rejestracja: 14-05-2010, 12:48
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Zjeżdżalnia

Post autor: Maksym Pękosz »

Zobaczcie dwa rzuty elewacji i jeden przekrój przyszłego AquaParku. W ten sposób dowiecie się jak to w projektach wygląda :).
Nie są to materiały ściśle tajne, tylko ściągnięte z dokumentacji projektowej publicznej (SIWZ) zamieszczonej na stronie BIP TOSiR'u :).
Załączniki
basen_1.jpg
basen_2.jpg
basen_3.jpg

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

a co z tym orlikiem lekkoatletycznym? (bo chyba właśnie tutaj miał się znaleźć..?)

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Iiiii tam, tylko 2 rury... ;) Mam nadzieję, że będzie rwąca rzeka w końcu oraz beczka :D ale w planach niczego takiego nie dostrzegłam...


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

będzie rwąca rzeka
...i ocean z wielorybami... To jest Tarnów! Ciesz się, że w tym basenie w ogóle woda jest, a nie substancja wodopodobna ; P

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1419
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Przecież ma być rzeka - przynajmniej tym się chwalą.

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

No to się cieszę, że będzie rzeka, jeśli chodzi o wodę to jeszcze nie wiadomo :P

Ale tak sobie myślę... Jeżeli już się inwestuje tyle kasy, to warto zrobić coś z głową i dodać trochę atrakcji, które tak naprawdę dużo funduszy nie wymagają - mam na myśli właśnie takie coś do skakania, nie wiem jak się nazywa... To taki wysoki murek w kształcie koła z jednym wejściem do środka. Skaka się w nim po przeciwnych stronach tak, żeby rozbujać wodę w środku. Jak ktoś dalej nie wie o co cho to proszę (skoczcie od razu do 1:27).
http://www.youtube.com/watch?v=FsONFCi5mKE O coś takiego mi chodzi, tylko w Bukowinie akurat jest metalowe, ale murowane też mogą być.


Taka rzecz, a ile zabawy... Projektanci powinni o tym pomyśleć. Ale kto wie, może to jest w planach.

A o tym to nawet pomarzyć nie można, bo nigdzie w Polsce nie widziałam, ale sto razy lepsze niż wszystkie rury razem wzięte, mianowicie Sztuczna Fala ;) :
http://www.youtube.com/watch?v=vJDnkCOnrqs

To też niezły bajer :P Moglibyśmy się poczuć jak resztki w zlewie albo rybka spłukiwana w kiblu :P
http://www.youtube.com/watch?v=xXRcnklR5sQ


kaka
Prytan
Posty: 151
Rejestracja: 31-08-2009, 13:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kaka »

gosis pisze:A o tym to nawet pomarzyć nie można, bo nigdzie w Polsce nie widziałam, ale sto razy lepsze niż wszystkie rury razem wzięte, mianowicie Sztuczna Fala ;) :
http://www.youtube.com/watch?v=vJDnkCOnrqs
Zapraszam zatem do odwiedzin Hotelu Gołębiewskiego w Mikołajkach, tam znajdziesz taką "polską" fale ;)

PS. Widzę, że drugi link też z Mikołajek, jest to zjeżdżalnia "Cebula", duże kolejki, ale wielu ludzi wymięka na samej górze :)
http://www.forum.uniatarnow.net - forum tarnowskiego żużla, zapraszam.

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Wcale się nie dziwię, że wymięka :P ja się czasem zwykłych rur boje :P


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Skaka się
Sam fakt, że się skaka, a nie skacze, to już atrakcja, bo jakaś odskocznia (odskakanka?) od standardów.

Sztuczne fale masz na basenach otwartych - wystarczy trafić na grupkę młodych panów i poprosić ; )

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

"Skaka się" to taka gwara z regionu z którego się wywodzę :P ;)

W takim razie jak się tylko zrobi ciepło idę na basen i zobaczymy czy znajdą się chętni panowie. Do robienia fali oczywiście.


Maksym Pękosz
Obywatel
Posty: 37
Rejestracja: 14-05-2010, 12:48
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Co to będzie.

Post autor: Maksym Pękosz »

Wyciąg z SIWZ budowy Parku Wodnego:
Podstawowym celem niniejszego projektu jest stworzenie na bazie istniejącego obiektu –
większego kompleksu sportowo - rekreacyjnego. W ramach rozbudowy zaprojektowano
dodatkową bryłę budynku mieszczącą zespół rekreacyjno – rozrywkowy. Sama hala
basenowa zostanie powiększona dwukrotnie poprzez wykonanie nowej dodatkowej niecki
basenu rekreacyjnego o powierzchni 313m2 mieszczącego wiele atrakcji takich, jak:
gejzery, sztuczna rzeka, bąbelkowa zatoka, sztuczna fala, masaż boczny, masaż karku. W
hali basenowej zaprojektowano również 2 wanny typu whirlpool, brodzik dla małych dzieci
ze zjeżdżalnią prostą, zjeżdżalnię rurową. Znacznie powiększono w wyniku rozbudowy
powierzchnię plaży – w części zachodniej przewidziano miejsce na ustawienie leżaków. Z
hali basenowej zaprojektowano również wyjście na taras od strony południowej, gdzie
przewidziano przewidziano ustawienie leżaków. W pobliżu hali basenowej zaprojektowano
pomieszczenie ratowników z oknem z widokiem na halę i z niezbędnym wyposażeniem
ratowniczym.
Mam nadzieję, że teraz rozjaśniłem sprawę :).

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1419
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Jestem tylko ciekaw czy mój karnet będzie przedłużony o miesiące remontu.

Awatar użytkownika

Autor tematu
gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

gosis pisze:"Skaka się" to taka gwara z regionu z którego się wywodzę :P ;)
A cóż to za region, z którego ludzie tak narzekają na wszystko i wszystkiego im mało? :)

Awatar użytkownika

Blick
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 23-02-2010, 21:08
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Blick »

rzuf pisze:Jestem tylko ciekaw czy mój karnet będzie przedłużony o miesiące remontu.
W związku z planowanymi robotami budowlanymi polegającymi na połączeniu istniejącej pływalni z nowo budowanym Parkiem Wodnym Pływalna Kryta TOSiR przy ul. Piłsudskiego 30 w okresie od 14 czerwca do 31 sierpnia 2010 r. będzie nieczynna.


Ważność wszystkich kart abonamentowych ulega przedłużeniu o czas wyłączenia z eksploatacji Pływalni Krytej TOSiR w zaokrągleniu do pełnych miesięcy.

Przedłużenie ważności kart abonamentowych następuje automatycznie, bez konieczności ich przedatowania.

W okresie wyłączenia z eksploatacji posiadacze kart abonamentowych mogą zamiennie korzystać z usług:

Pływalni Krytej przy ul. Traugutta 5A w Tarnowie-Mościcach w relacji:
1 wstęp karta abonamentowa = 1godzina 30 minut korzystania,
1 wstęp karta abonamentowa = 2 osoby po 45 minut korzystania,

Pływalni Letnich przy: Al. Tarnowskich oraz przy ul. Traugutta 5A w relacji:
1 wstęp karta abonamentowa = pobyt na pływalni letniej w godzinach otwarcia obiektu.

Zachowany zostaje podział na wstępy ulgowe i wstępy zwykłe.
wychodzi na to, ze tak

ODPOWIEDZ