Przebicie do Mostowej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Przebicie do Mostowej

Post autor: Goscinny »

Uwaga dla kierowców: Mostowa jest jednokierunkowa od Nadbrzeżnej. Wykopki w toku.
Widać, że ostro się wzięli do roboty - oby jak najszybciej skończyli.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ufff, dobrze że zdążyłem się stamtąd wyprowadzić... :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Osobiście trochę współczuję tym, co mieszkają w domkach na Mostowej. Będą mieli niedługo spory ruch przed ogródkiem.

Awatar użytkownika

Lwowska
Prytan
Posty: 164
Rejestracja: 25-08-2009, 23:58
Lokalizacja: Tarnów/Grabówka/
Kontakt:

Post autor: Lwowska »

E tam wielu ludzi tak mieszka i żyje, poza tym to jest miasto i jeżeli mieszka się w jego granicach to trzeba liczyć się z takimi inwestycjami, przecież nie będą blokować rozwoju miasta dlatego że dani mieszkańcy nie chcą mieć przed oknami samochodów tylko ogródek...
(kto robi sobie ogródek przed blokiem ?)

Online

kato
Rhetor
Posty: 2720
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Przez lata mieszkałem przy Starodąbrowskiej i to niedaleko dzisiejszego ronda. Miło nie jest, ale to przecież omalże centrum miasta. Ci z Mostowej też będą się musieli przyzwyczaić.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Coś ostatnio im powoli idzie budowa tego mostu, ale za to przygotowanie pod drogi do mostu idziemy im całkiem sprawnie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Trochę ludzi się tam kręci, coś ubijają. A jeśli chodzi o most, to raczej nie będzie to duża konstrukcja - pewnie z prefabrykatów zrobią raz, dwa.
Muszę powiedzieć, że wkopali się strasznie głęboko w ziemię. Koło Kołłątaja wykop ma ze 3 m głębokości.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

No i wyjaśniło się, dlaczego jakoś tam pusto było na tej budowie :)
W czasie prac znaleźli KOLEJNY niewybuch. Zanim przyjadą saperzy, zanim go zabiorą itd, to trwa, a nikomu nie wolno się tam kręcić, no to sobie poszli :-P

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

To i tak dobrze, że im ten niewybuch nie pierdyknął w czasie kopania bo by były jaja.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Może wtedy bez żadnych przeszkód można by rozebrać zagrzybiały 'Młyn Sztuki'... albo sam by się rozebrał...

[ Dodano: 07-09-2009, 9:28 ]
Dzisiaj jechałem ul Gumniską - Mostowa cała w wykopkach, poszerzona, czy tam przypadkiem nie ma na calej długości instalacji cieplnej MPECu?? (takiej zasilającej osiedle Gumniska)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Na 15 stronie gazetki "miejskiej" http://www.tarnow.pl/gazeta_pl/pliki/tarnow_nr005.pdf jest artykuł o budowie przebicia. Jak się dobrze spojrzy, to włos się jeży na głowie. A to wszystko za sprawą jednego zdania
Przebudowane zostanie również skrzyżowanie ulic Starodąbrowskiej i Kołłątaja, na którym powstaną nowe pasy ruchu i pojawi się sygnalizacja świetlna.
Widząc co MIR potrafi zrobić z jednego skrzyżowania (patrz: Słoneczna/Starodąbrowska), oczami wyobraźni widzę totalnie zablokowany tamten rejon. Skoro nie potrafi sobie poradzić z jednymi światłami, to co będzie jak nagle pojawią się dwie sygnalizacje w odległości niecałych 100 metrów!

ad2222, wykopki są, bo kilka firm tam wymienia albo przesuwa sieci.

Online

kato
Rhetor
Posty: 2720
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Po co mu kolejne światła? Chce rozbudować tarnowską czerwoną falę??
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Powiedzcie ze zartujecie z tymi swiatlami ? na co one komu ? ostanio w Tv byl reportaz o tym jak w wiekszych miastach likwiduja skrzyzowania swietlne. Bo okazuje sie ze ludzie wiecej uwagi zwracaja na skrzyzowania na ktorych trzeba pomyslec.

Radni - Ratujcie nas bo naprawde jadac przez 1 km będzie sie jechalo z 20 minut ;/
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Już widzę, że Tarnów PILNIE potrzebuje metra - tam przynajmniej nie sięgałaby władza MIRa ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

W dniach 16-18 września 2009 w Tarnowie będzie XVII Zjazd Drogowców Miejskich :-)

a tak a propos pisałem już wniosek w sprawie tych świateł i w ogóle w sprawie lustracji sygnalizacji świetlnych w naszym mieście pod kątem ich przydatności! :-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

ODPOWIEDZ