Przebudowa ulicy Lwowskiej
-
farciarzgilmore
- Archont
- Posty: 864
- Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
- Lokalizacja: Polska
Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej
Może nie ma kar bo to ktoś z urzędu dał ciała? A może tak miało być? Tak dużo pytań tak mało odpowiedzi. Odnośnie ul. Lwowskiej, prezydent przekazał, że projektant zawalił i nie ma z nim kontaktu a oni w związku z tym przeznaczyli dodatkowe ponad 300 tys. zł na kolejnego. TYLE !! To wszystko cuchnie ale co ja tam wiem.
-
LordRuthwen
- Rhetor
- Posty: 7289
- Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
- Lokalizacja: tajna
Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej
Ja tam czytałem gdzieś, że:
1. Projektant dał ciała.
2. Pod chodnikiem są instalacje nieuwzględnione w projekcie.
3. Są źle wykonane (niezgodnie z projektem) cośtam cośtam podczas remontu wiaduktu przez PKP.
I ja teraz widzę tak (o ile to prawda):
1. Kara umowna była?
a) Nie było? Niedopełnienie obowiązków i działanie ne szkodę miasta osoby która podpisała umowę z ramienia UM.
b) Była? Egzekucja.
2. Ciąć, nie ma na mapkach - nie powinno ich tam być.
3. Obciążyć PKP PLK kosztami zmian projektowych i przebudowy, zobowiązać to poprawek do konkretnej daty z karami umownymi.
1. Projektant dał ciała.
2. Pod chodnikiem są instalacje nieuwzględnione w projekcie.
3. Są źle wykonane (niezgodnie z projektem) cośtam cośtam podczas remontu wiaduktu przez PKP.
I ja teraz widzę tak (o ile to prawda):
1. Kara umowna była?
a) Nie było? Niedopełnienie obowiązków i działanie ne szkodę miasta osoby która podpisała umowę z ramienia UM.
b) Była? Egzekucja.
2. Ciąć, nie ma na mapkach - nie powinno ich tam być.
3. Obciążyć PKP PLK kosztami zmian projektowych i przebudowy, zobowiązać to poprawek do konkretnej daty z karami umownymi.
Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej
A co za tym idzie wykorzystać to i zmusić PKP do całkowitej przebudowy wiaduktu i poszerzenia goLordRuthwen pisze: ↑09-07-2025, 11:53Ja tam czytałem gdzieś, że:
1. Projektant dał ciała.
2. Pod chodnikiem są instalacje nieuwzględnione w projekcie.
3. Są źle wykonane (niezgodnie z projektem) cośtam cośtam podczas remontu wiaduktu przez PKP.
I ja teraz widzę tak (o ile to prawda):
1. Kara umowna była?
a) Nie było? Niedopełnienie obowiązków i działanie ne szkodę miasta osoby która podpisała umowę z ramienia UM.
b) Była? Egzekucja.
2. Ciąć, nie ma na mapkach - nie powinno ich tam być.
3. Obciążyć PKP PLK kosztami zmian projektowych i przebudowy, zobowiązać to poprawek do konkretnej daty z karami umownymi.
Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej
Już widzę Tarnowskie Wodociągi wjeżdżające na pełnej dzień po przecięciu wstęgi :-)
-
LordRuthwen
- Rhetor
- Posty: 7289
- Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
- Lokalizacja: tajna
Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej
Jakie to by było prawdziwe
Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej
To jest nieudolne trwonienie naszych pieniedzy, czy naprawde nie ma nikogo w urzedzie miasta za tej i poprzedniej kadencji kto by sie tym zajął?? No tak dzwonili do projektanta i biedak nie odbieral to nasi bogacze wylozyli kolejne kwoty by to naprawic, a co z projektantem?? zawalil?? obowiazuje go jakas umowa czy po prostu nie odbierze telefonu i jest ok??Jesli firmy wiedzą ze moga robic dana ulice 10 lat to tyle bedą robic bo jest robota nie ma kar normalnie ideal.
Gdyby firma wiedziala podpisala odpowiednia umowe ze po terminie zaplaci horrendalne kary to by sie sprężała.
Wedlug mnie te wszystkie inwestycje drogowe w Polsce sa traktowane po macoszemu, powinno byc tak ze po pierwsze, droge remontujemy tez w najmniej uciazliwym termin swieta, niedziele, no i jesli sie tylko da system powinien byc trzy zmianowy, trudno taki zawod takie inwestycje, droga to priorytet.
Gdyby firma wiedziala podpisala odpowiednia umowe ze po terminie zaplaci horrendalne kary to by sie sprężała.
Wedlug mnie te wszystkie inwestycje drogowe w Polsce sa traktowane po macoszemu, powinno byc tak ze po pierwsze, droge remontujemy tez w najmniej uciazliwym termin swieta, niedziele, no i jesli sie tylko da system powinien byc trzy zmianowy, trudno taki zawod takie inwestycje, droga to priorytet.
Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej
Zasadniczo tak powinno być, tylko praca w święta, niedzielę czy w nocy kosztowała by znacznie drożej. A priorytetem dla zarządzających miastem - nie tylko naszym - jest cena.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM
Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej
Monopolowe, stacje benzynowe,żabki, wszystko to otwarte jest w noce i świeta mimo że potrzebność tych usług jest znikoma, w porównaniu z potrzebą remontów,dróg i uciążliwości jakie generuje remont tych dróg.Takie inwestycje powinny byc wpisane jako priorytet wykonawczy w Polsce, remontować latami to sobie można jakiś dom handlowy, a droga powinna byc w jak najkrótszym możliwym terminie robiona przed innymi inwestycjami.
Jak to mówią chytry dwa razy traci, wygrywać przetargi powinni nie najtańsi ale najlepsi, czego jestesmy świadkami od kilku lat w Tarnowie , wybierani są najtańsi a pozniej albo sie wycofają albo cos popsują i trzeba dokladac drugie tyle. Czy byla jakas inwestycja ktora przebiegla bez komplikacji w Tarnowie?? bo ja nie pamietam.
Czasami tak sobie jezdze po wsiach przytarnowskich gdzieniegdzie widac remont chodników kilka set metrów i ukladaja tecn chodnik miesiacami.
Kolejna inwestycja chyba to Poreba Radlna remont wachadło od lat tak nie powinno byc!!
Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej
1. Budowa trybuny na igrzyska.
2. Remont ul. Piłsudskiego koło seminarium.
3. Remont ul. Bandrowskiego.
4. Remont i przebudowa stadionu żużlowego.
ICE In Case of Emergency, w nagłym wypadku
Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej
Komplikacje były wszędzie powyżej, ale przynajmniej oddano je w zasadzie w terminie.
Co prawda to z punktu pierwszego jeszcze na 24 godziny przed pierwszymi zawodami było poprawiane, ale niech będzie, że bez komplikacji było
Co prawda to z punktu pierwszego jeszcze na 24 godziny przed pierwszymi zawodami było poprawiane, ale niech będzie, że bez komplikacji było
Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej
Tyle, że wiemy, kto to robił, i że była to jedna firma
A, że stadion został odebrany za pięc daunasta? Brakowało głównie wyposażenia, które moim zdaniem nie było nawet ujęte w przetargu, w zakresie robót.
Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej
Nikt nie pisał, a to ciekawa informacja.
Otóż urzędnicy po prawie roku zorientowali się, że na rondzie tymczasowym (oby nie) zakaz jazdy od strony Woli Rzędzińskiej na wprost oraz w lewo, jest pomysłem kretyńskim.
Kierowcy od razu im to mówili, ale musieli odczekać rok, żeby nie wyszło, że słuchają ludzi
i teraz już wolno pojechać na Lwowską.
I chyba ludzie od tego tam nie giną, rondo się bardziej nie korkuje i ogólnie to rondo jest tam pomysłem rewelacyjnym.
Otóż urzędnicy po prawie roku zorientowali się, że na rondzie tymczasowym (oby nie) zakaz jazdy od strony Woli Rzędzińskiej na wprost oraz w lewo, jest pomysłem kretyńskim.
Kierowcy od razu im to mówili, ale musieli odczekać rok, żeby nie wyszło, że słuchają ludzi
I chyba ludzie od tego tam nie giną, rondo się bardziej nie korkuje i ogólnie to rondo jest tam pomysłem rewelacyjnym.
-
Jakub Kwaśny
- Rhetor
- Posty: 3080
- Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
- Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
- Kontakt:
Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej
Trochę wejdę w polemikę. Trochę inny ruch mamy teraz, gdy nie ma tirów tak wiele, jeszcze inny w wakacje, jeszcze inny w roku szkolnym. Na szczęście istnieją już zaawansowane metody badania i symulacji natężenia ruchu. I wolę decyzję podejmować nie na bazie odczuć "bo mnie się teraz tam fajnie jeździ", tylko na bazie konkretnych danych. Rondo sprawdza się tam gdzie krzyżują się drogi o podobnym natężeniu ruchu. Kiedy wrócą tiry, to lepsze jest skrzyżowanie. Dodatkowo objazd Słoneczną był wprowadzony między innymi dlatego, żeby a) nie korkować Lwowskiej i zwiększyć przepustowość tymczasowego ronda.Goscinny pisze: ↑23-06-2026, 18:42Nikt nie pisał, a to ciekawa informacja.
Otóż urzędnicy po prawie roku zorientowali się, że na rondzie tymczasowym (oby nie) zakaz jazdy od strony Woli Rzędzińskiej na wprost oraz w lewo, jest pomysłem kretyńskim.
Kierowcy od razu im to mówili, ale musieli odczekać rok, żeby nie wyszło, że słuchają ludzii teraz już wolno pojechać na Lwowską.
I chyba ludzie od tego tam nie giną, rondo się bardziej nie korkuje i ogólnie to rondo jest tam pomysłem rewelacyjnym.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?