Przebudowa ulicy Lwowskiej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

farciarzgilmore
Archont
Posty: 864
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej

Post autor: farciarzgilmore »

Może nie ma kar bo to ktoś z urzędu dał ciała? A może tak miało być? Tak dużo pytań tak mało odpowiedzi. Odnośnie ul. Lwowskiej, prezydent przekazał, że projektant zawalił i nie ma z nim kontaktu a oni w związku z tym przeznaczyli dodatkowe ponad 300 tys. zł na kolejnego. TYLE !! To wszystko cuchnie ale co ja tam wiem.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 7289
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej

Post autor: LordRuthwen »

Ja tam czytałem gdzieś, że:
1. Projektant dał ciała.
2. Pod chodnikiem są instalacje nieuwzględnione w projekcie.
3. Są źle wykonane (niezgodnie z projektem) cośtam cośtam podczas remontu wiaduktu przez PKP.

I ja teraz widzę tak (o ile to prawda):
1. Kara umowna była?
a) Nie było? Niedopełnienie obowiązków i działanie ne szkodę miasta osoby która podpisała umowę z ramienia UM.
b) Była? Egzekucja.
2. Ciąć, nie ma na mapkach - nie powinno ich tam być.
3. Obciążyć PKP PLK kosztami zmian projektowych i przebudowy, zobowiązać to poprawek do konkretnej daty z karami umownymi.


wejss
Rhetor
Posty: 1780
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej

Post autor: wejss »

LordRuthwen pisze:
09-07-2025, 11:53
Ja tam czytałem gdzieś, że:
1. Projektant dał ciała.
2. Pod chodnikiem są instalacje nieuwzględnione w projekcie.
3. Są źle wykonane (niezgodnie z projektem) cośtam cośtam podczas remontu wiaduktu przez PKP.

I ja teraz widzę tak (o ile to prawda):
1. Kara umowna była?
a) Nie było? Niedopełnienie obowiązków i działanie ne szkodę miasta osoby która podpisała umowę z ramienia UM.
b) Była? Egzekucja.
2. Ciąć, nie ma na mapkach - nie powinno ich tam być.
3. Obciążyć PKP PLK kosztami zmian projektowych i przebudowy, zobowiązać to poprawek do konkretnej daty z karami umownymi.
A co za tym idzie wykorzystać to i zmusić PKP do całkowitej przebudowy wiaduktu i poszerzenia go :)



wejss
Rhetor
Posty: 1780
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej

Post autor: wejss »

Goscinny pisze:
10-07-2025, 17:23
I cyk, 5 lat zamkniętej ulicy :)
5 lat zamkniętej ulicy ale potem jaki komfort na wieki.....ehm przepraszam na kilka lat bo trzeba będzie remont zrobić.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3960
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej

Post autor: Cubaza »

Już widzę Tarnowskie Wodociągi wjeżdżające na pełnej dzień po przecięciu wstęgi :-)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 7289
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej

Post autor: LordRuthwen »

:D :D :D
Jakie to by było prawdziwe :D


Beny
Archont
Posty: 592
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej

Post autor: Beny »

To jest nieudolne trwonienie naszych pieniedzy, czy naprawde nie ma nikogo w urzedzie miasta za tej i poprzedniej kadencji kto by sie tym zajął?? No tak dzwonili do projektanta i biedak nie odbieral to nasi bogacze wylozyli kolejne kwoty by to naprawic, a co z projektantem?? zawalil?? obowiazuje go jakas umowa czy po prostu nie odbierze telefonu i jest ok??Jesli firmy wiedzą ze moga robic dana ulice 10 lat to tyle bedą robic bo jest robota nie ma kar normalnie ideal.
Gdyby firma wiedziala podpisala odpowiednia umowe ze po terminie zaplaci horrendalne kary to by sie sprężała.
Wedlug mnie te wszystkie inwestycje drogowe w Polsce sa traktowane po macoszemu, powinno byc tak ze po pierwsze, droge remontujemy tez w najmniej uciazliwym termin swieta, niedziele, no i jesli sie tylko da system powinien byc trzy zmianowy, trudno taki zawod takie inwestycje, droga to priorytet.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 12251
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej

Post autor: defekator »

Zasadniczo tak powinno być, tylko praca w święta, niedzielę czy w nocy kosztowała by znacznie drożej. A priorytetem dla zarządzających miastem - nie tylko naszym - jest cena.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Beny
Archont
Posty: 592
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej

Post autor: Beny »

defekator pisze:
12-07-2025, 08:01
Zasadniczo tak powinno być, tylko praca w święta, niedzielę czy w nocy kosztowała by znacznie drożej.
Monopolowe, stacje benzynowe,żabki, wszystko to otwarte jest w noce i świeta mimo że potrzebność tych usług jest znikoma, w porównaniu z potrzebą remontów,dróg i uciążliwości jakie generuje remont tych dróg.Takie inwestycje powinny byc wpisane jako priorytet wykonawczy w Polsce, remontować latami to sobie można jakiś dom handlowy, a droga powinna byc w jak najkrótszym możliwym terminie robiona przed innymi inwestycjami.
defekator pisze:
12-07-2025, 08:01
A priorytetem dla zarządzających miastem - nie tylko naszym - jest cena.
Jak to mówią chytry dwa razy traci, wygrywać przetargi powinni nie najtańsi ale najlepsi, czego jestesmy świadkami od kilku lat w Tarnowie , wybierani są najtańsi a pozniej albo sie wycofają albo cos popsują i trzeba dokladac drugie tyle. Czy byla jakas inwestycja ktora przebiegla bez komplikacji w Tarnowie?? bo ja nie pamietam.

Czasami tak sobie jezdze po wsiach przytarnowskich gdzieniegdzie widac remont chodników kilka set metrów i ukladaja tecn chodnik miesiacami.
Kolejna inwestycja chyba to Poreba Radlna remont wachadło od lat tak nie powinno byc!!

Awatar użytkownika

opornik
Rhetor
Posty: 9855
Rejestracja: 24-08-2009, 09:38
Lokalizacja: Krzyż

Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej

Post autor: opornik »

Beny pisze:
14-07-2025, 09:00
Czy byla jakas inwestycja ktora przebiegla bez komplikacji w Tarnowie?? bo ja nie pamietam.
1. Budowa trybuny na igrzyska.
2. Remont ul. Piłsudskiego koło seminarium.
3. Remont ul. Bandrowskiego.
4. Remont i przebudowa stadionu żużlowego.
;)
ICE In Case of Emergency, w nagłym wypadku

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11305
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej

Post autor: Goscinny »

Komplikacje były wszędzie powyżej, ale przynajmniej oddano je w zasadzie w terminie.
Co prawda to z punktu pierwszego jeszcze na 24 godziny przed pierwszymi zawodami było poprawiane, ale niech będzie, że bez komplikacji było :)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2387
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej

Post autor: TomekMKM »

opornik pisze:
14-07-2025, 09:07
Beny pisze:
14-07-2025, 09:00
Czy byla jakas inwestycja ktora przebiegla bez komplikacji w Tarnowie?? bo ja nie pamietam.
1. Budowa trybuny na igrzyska.
2. Remont ul. Piłsudskiego koło seminarium.
3. Remont ul. Bandrowskiego.
4. Remont i przebudowa stadionu żużlowego.
;)
Tyle, że wiemy, kto to robił, i że była to jedna firma :D
A, że stadion został odebrany za pięc daunasta? Brakowało głównie wyposażenia, które moim zdaniem nie było nawet ujęte w przetargu, w zakresie robót.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11305
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej

Post autor: Goscinny »

Nikt nie pisał, a to ciekawa informacja.
Otóż urzędnicy po prawie roku zorientowali się, że na rondzie tymczasowym (oby nie) zakaz jazdy od strony Woli Rzędzińskiej na wprost oraz w lewo, jest pomysłem kretyńskim.
Kierowcy od razu im to mówili, ale musieli odczekać rok, żeby nie wyszło, że słuchają ludzi :) i teraz już wolno pojechać na Lwowską.
I chyba ludzie od tego tam nie giną, rondo się bardziej nie korkuje i ogólnie to rondo jest tam pomysłem rewelacyjnym.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3080
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Re: Przebudowa ulicy Lwowskiej

Post autor: Jakub Kwaśny »

Goscinny pisze:
23-06-2026, 18:42
Nikt nie pisał, a to ciekawa informacja.
Otóż urzędnicy po prawie roku zorientowali się, że na rondzie tymczasowym (oby nie) zakaz jazdy od strony Woli Rzędzińskiej na wprost oraz w lewo, jest pomysłem kretyńskim.
Kierowcy od razu im to mówili, ale musieli odczekać rok, żeby nie wyszło, że słuchają ludzi :) i teraz już wolno pojechać na Lwowską.
I chyba ludzie od tego tam nie giną, rondo się bardziej nie korkuje i ogólnie to rondo jest tam pomysłem rewelacyjnym.
Trochę wejdę w polemikę. Trochę inny ruch mamy teraz, gdy nie ma tirów tak wiele, jeszcze inny w wakacje, jeszcze inny w roku szkolnym. Na szczęście istnieją już zaawansowane metody badania i symulacji natężenia ruchu. I wolę decyzję podejmować nie na bazie odczuć "bo mnie się teraz tam fajnie jeździ", tylko na bazie konkretnych danych. Rondo sprawdza się tam gdzie krzyżują się drogi o podobnym natężeniu ruchu. Kiedy wrócą tiry, to lepsze jest skrzyżowanie. Dodatkowo objazd Słoneczną był wprowadzony między innymi dlatego, żeby a) nie korkować Lwowskiej i zwiększyć przepustowość tymczasowego ronda.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

ODPOWIEDZ